Так Україна ще не зустрічала гостей Есть фото

16 Липня 2018 15:36  0  9150

Народна новинаТак Україна ще не зустрічала гостей

Як пологівець побував на видатній події року у Львові

Мені стало дуже цікаво, коли я довідався, що до Львову цього літа приїжджає ціла делегація Свідків Єгови на спеціальний конгрес «Будьте мужні» з 9 країн світу – США, Канади, Німеччини, Румунії, Словаччини, Молдови та інших країн Європи. Оскільки серед іноземних гостей були мої друзі з Німеччини, я не міг пропустити такої події.

 

Хоча сам конгрес починався в п’ятницю, 6 липня, запланована для гостей програма розпочалась ще з вівторка. Незважаючи на те, що мені не вдалося побувати на всіх екскурсіях та вечірніх програмах, навіть після того, що я побачив – я у захваті. Що ж мені вдалося побачити та що чекало на гостей міста?

 

Дива по-львівські
Екскурсія під назвою «Дива Львову» мене, насправді, дуже здивувала неочікуваною інтерпретацією та цікавими подарунками. Вона розпочалася з відвідин Оперного Театру та невеличкої розповіді, як про заснування споруди, так і про сучасну будівлю, котра є унікальним спадком архітектури кінця XІX століття. Ми побували в багатьох кімнатах театру і послухали, як проходила репетиція однієї з видатних львівських солісток.

 

Наступною частиною екскурсії був «Будинок вчених». Коротко було розказано про сам будинок та його заснування. А вже потім біля дверей нас зустріла ніби то гувернантка, котра провела нас на другий поверх, і, показуючи кімнату за кімнатою, з неабиякою цікавинкою розповідала про господарів дому, їхні звички та ділилася деякими фактами. Наприклад, еліта, котра відвідувала цей будинок, мала можливість пити з краника фонтану шампанське чи вино. Потім, спустившись на перший поверх, нас очікував приємний подарунок. Оскільки у «Будинку вчених» проводилися львівські бали, в одній із кімнат, до якої нас провели, почали грати скрипки і ми побачили 4 вишукано одягнені пари, котрі були готові танцювати. Вони нам подарували дуже гарний танець, який переніс нас у минуле. На цьому сюрпризи не закінчилися. Далі нас провели до поблизької ресторації, де почастували кавою, чаєм, лимонадом та млинцями с джемом. Тут, ми відчули себе аристократами того часу.

 

Програма «Захар Беркут» та «Свірзький танок»
Підготовлена програма цих ексукрсій, на яких побували мої друзі Роман та Катерина, просто вражає. Вони розповіли, що піднімаючись на підйомнику на гору Високий Верх протягом 40 хвилин, гості могли спостерігати, як вздовж витягу одновірці вітали гостей з плакатами та квітами. Вже на горі іноземних вірян очікували частування в ресторані з виглядом на гори – канапки, різні сирки, бринза, самогон, сало, огірочки, перчик, грибочки мариновані, кава, чай, пляцки, налисники тощо. Також заздалегідь було підготовлено декілька фотозон: з рамочкою та плакатом конгресу; жінкою у вишиванці, що пряде нитки; сидячи верхи на коні. Кожному хотілося там сфотографуватися. «Цікавинкою програми для нас, та думаю і для всіх присутніх, були етно пісні про Гриця, ліниву дівчину та імпровізовані танці під живу музику» - поділився Роман. І, друзі, все це на вершині гори – ви собі це уявляєте?!

 

«Свірзький танець» був просто неперевершеним подарунком для тих, хто там побував. «Коли ми підійшли до воріт замку, два гуцули, що супроводжували нас, постукали у ворота, де їх запитали, хто там?» – ділиться своїми враженнями Роман. – «Ми всі гуртом відповіли, що хотіли би побувати на екскурсії. Тоді ворота відкрилися і сам князь з княгинею запросили нас до свого замку. За ними ми побачили близько 90 чоловік, котрі були одягнені в національні костюми різних народів».

 

На подвір’ї Свірзького замку ведучі сказали, що розкажуть про історію замку в незвичний спосіб – танцями. Вони розповіли, що спочатку замок будували українці, їхнім улюбленим танцем була і залишається полька. Тоді перед відвідувачами починають танцювати польку в українських костюмах. Далі певний період замком володіла Австро-Угорська імперія, котра також принесла свої танці. Оскільки головним танцем угорців є чардаш, то гості змогли насолодитися виконанням танцю чардаш в угорських чорно-білих костюмах. Далі ведучі розказали, що чардаш ймовірно принесли до нас циганські ансамблі, які кочували з Угорщини по всій Україні і тому було виконано циганський танець. Після цього, ведучі повідомили, що з приходом австрійців атмосфера в замку сильно змінилася і на зміну чардашу та циганському танцю прийшов австрійський вальс, який також було показано гостям. Закінчилася ця програма українським танцем, бо українці далі живуть, далі веселяться, далі люблять танцювати. «Нам з Катею - ділиться Роман, - дуже сподобався останній танець, коли танцюристи почали запрошувати до танцю усіх відвідувачів цієї екскурсії і тоді всі разом влаштували невеличкий флешмоб під пісню «Приїжджайте в Закарпаття».

 

Лише уявіть, у цих танцях взяли участь 96 осіб, які провели 50 репетицій протягом 2 місяців.

 

Як мені вдалося з’ясувати, по самому Львову було ще декілька костюмованих екскурсій. Наприклад, біля вежі Корнякта до відвідувачів вийшов сам Корнякт і розповів, як він її будував.

 

Це лише невеличка частина усієї культурної програми, котру підготували місцеві Свідки Єгови для своїх одновірців з закордону. Нам є чим потішити іноземців, було б, як кажуть, бажання. До речі, такого роду заходи ще й допомагають поповнювати скарбнички місцевого бюджету – цього разу львівського.

 

Я повернувся додому дуже щасливий, бо такі заходи позитивно представляють Україну на міжнародному фоні та популяризує багату культуру та цінності українського народу. Можна лише сказати, що варто було б проводити такі заходи й в інших містах, бо в нас є ще що показати.

 

 


Прислал: Денис КОЗИНЕЦЬ

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

В рубрике "Народная новость" публикуется любая информация не содержащая рекламу, личную (конфиденциальную) информацию. Информация не является официальной, не проверяется и не рецензируется. Редакция за достоверность информации в разделе "Народная новость" не отвечает и ответственности не несет. Редакция может не разделять точку зрения автора данной публикации.Модератор имеет право на своё усмотрение блокировать часть информации или убрать её полностью с публикации. Если Вас не устраивает в чем-то опубликованный материал, выскажите своё мнение в комментариях. В исключительных случаях Вы можете отправить свои претензии по адресу rayonka@gmail.com (не забудьте указать свои ФИО, контактный телефон, email и если необходимо, свою должность) и администрация сайта свяжется с Вами для принятия дальнейшего решения вопроса о публикации статьи на сайте.

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)