Пологівці проти сурогатного материнства?

27 Липня в 09:44  0  587

На районіПологівці проти сурогатного материнства?

Рекламні банери із закликом до сурогатного материнства, розвішані нещодавно в місті та сусідніх селах, викликали шквал обурення у пологівців. Як на альтернативу традиційній вагітності дивляться містяни, чому “за” та “проти”, розбирались журналісти Газети

 

Днями пологівці помітили нові рекламні щити з рекламою про послугу сурогатного материнства і донорства яйцеклітин. Подію активно обговорювали в інтернет-спільнотах. Городяни у своїх судженнях розділились на дві групи - одні називають такий підхід порятунком сімейного щастя, інші - моральним занепадом.

 

Більшість рекламних щитів за розпорядженням місцевої влади прибрали, бо місце їх розміщення незаконне (згідно п. 7 ст. 8 ЗУ "Про рекламу" розміщення реклами на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні, у тому числі опорах зовнішнього освітлення забороняється.) А от сама послуга сурогатного материнства і донорства яйцеклітин, що здійснюються у репродуктивних клініках України, правомірна.

 

Для початку роз'яснимо: сурогатне материнство (СМ) — це допоміжна репродуктивна технологія, при застосуванні якої жінка добровільно погоджується завагітніти з метою виносити і народити біологічно чужу їй дитину, яка буде потім віддана на виховання іншим особам — генетичним батькам. Вони й будуть юридично вважатися батьками цієї дитини.

 

У соцмережах почалося активне обговорення цієї теми.

 

Олександр пише: “Це як з оголошенням про продаж нирки: здоров'ю користі немає, хоч би шкоди не наробити, а грошей нормально не заплатять. Замануха це для людей, які не розуміють суті питання або знаходяться у скрутному фінансовому становищі”.


Юлія Дуб, мати двох дітей: “Вважаю неподобством розвішувати таку рекламу. Хто піде на цьому заробляти гроші, жінки, яким і власні діти не потрібні або ті, що ведуть розгульне життя? Морально здорова жінка не зможе віддати малюка, якого виносила під серцем.”

 

Микола Лобач: “Країна зубожіла - і люди користуються цим. Скоро органи у відкриту будуть продавати”.

 

Серед пологівців знайшлись і прихильники методу СМ:

 

Олена: “Це шанс не тільки стати батьками, але і врятувати сім'ю! Багато сімей розпадаються через те, що немає дітей. Сурогатне материнство - це щастя мати свою дитину, нехай навіть виношену іншою жінкою”.

 

Ірина: “Хто як може, так і заробляє. Яйцеклітина - це ще не дитина. Я особисто знаю дівчат, які мають власних дітей, але інколи стають донорами яйцеклітин. Не бачу в цьому нічого злочинного. Чому всіх так зачепило це оголошення? Коли жінка народжує і вбиває своє дитя, ось це злочин, а допомогти людям стати батьками, що в цьому поганого?”

 

Аби дізнатись деталі, журналісти Газети телефоном зв'язались із рекламодавцями. Нам повідомили, що це Київська лікарня репродуктивної медицини, що успішно працює в Україні вже п'ятнадцять років. Окрім інформації про суму винагороди та послуги, нам розповіли про юридичні аспекти справи. Так, в разі вступу до програми в обов'язковому порядку підписується тристоронній договір з боку сурогатної мами, батьків дитини та клініки. Після пологів сурогатна матір пише письмову відмову від дитини і отримує довідку про сурогатне материнство.

 

Не дивлячись на наявність кандидатів на програму СМ, запит на таких жінок у клініці є постійним.

 

Думка лікаря-гінеколога Пологівської залізничної лікарні Тетяни Лазунько:


“Більше схиляюсь до негативної думки стосовно сурогатного материнства. Питання у тому, як сурогатна мати буде виношувати дитину, наскільки дотримуватиметься здорового способу життя і таке інше. З іншого боку, ймовірне виникнення психо-емоційної кризи у жінки, що стала донором свого тіла. Таким чином сама суть материнства як такого, що включає виношування дитини, стирається.

 

Гадаю, на подібну пропозицію приставатимуть більше жінки з асоціальних родин. Подібна практика заробітку не вплине позитивно на здорові сім'ї. Для сімей, що за діагнозом не можуть народити власних дітей, краще було б зважитися на усиновлення новонародженого малюка. За моєї практики не було таких пацієнтів, котрі б скористалися послугами сурогатної матері, як і таких, що стали ними.”

 

Інші доводи противників сурогатного материнства полягають в наступному:

Дитина фактично перетворюється в товар, а сама сурогатна мати може почати сприймати дану ситуацію як спосіб заробити побільше грошей, що профанує саме поняття материнства.

 

Представники феміністичного руху вважають дану ситуацію неприйнятною, оскільки жінка перетворюється в інструмент експлуатації.

 

Релігійні організації вважають, що практика сурогатного материнства дегуманізує і руйнує святість шлюбу.

 

Психологи говорять про те, що сурогатній матері доводиться переживати серйозне психологічне потрясіння при передачі дитини, яку вона за 9 місяців виношування може вважати «своєю».

 

Прихильники сурогатного материнства також аргументують свою позицію:

 

Сурогатне материнство допомагає стати батьками тим сімейним парам, які вже зневірилися. Цей процес мало чим відрізняється від усиновлення і вважається законною процедурою.

 

Вчинок сурогатної матері не слід розцінювати як комерційний, адже усвідомлення того, що вона допомагає парі, варто вважати гуманістичною співпрацею.

 

Сурогатна мати не вважається експлуатованої, бо вона усвідомлено робить цей крок і отримує матеріальну компенсацію.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

11
Супер
1
Сміх
4
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)