Кому дадуть субсидію на період нового опалювального сезону

19 Вересня в 08:35  0  2264

АктуальноКому дадуть субсидію на період нового опалювального сезону

Призначення субсидії на опалювальний період 2019-2020 років розпочинається вже з 1 жовтня. Які зміни чекають на субсидіантів, кому призначатимуть та де отримати нараховані кошти, розповіли в Пологівському управлінні соціального захисту населення та відповіли на ряд інших хвилюючих питань.

 

Кому перерахують автоматично
Для громадян, у яких в неопалювальний період не відбулося змін, нарахування субсидії буде проведено автоматично, без подання заяви та декларації до управління соціального захисту населення.

 

Всім іншим субсидію призначатимуть лише після подання нової заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:

 

1.Особи, що досягли 18–річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії і в цьому періоді:
за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення субсидії; або
вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

 

2.Внутрішньо переміщені особи.

 

3.Особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.

 

4.Особи, які є орендарями житлових приміщень.

 

5.Особи, які зареєстровані в житловому приміщенні, але фактично в ньому не проживають.

 

Якщо є такі, що зазначені у переліку, рішення про призначення або відмову у житловій субсидії приймається районною комісією на підставі акту обстеження матеріально–побутових умов домогосподарства.

 

Житлова субсидія не призначатиметься:
Якщо наявна прострочена заборгованість по оплаті житлово–комунальних послуг понад один місяць, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих доходів громадян (340 грн.)на день звернення за призначенням житлової субсидії.

 

Чи є зміни у процедурі призначення і виплат субсидії:
Алгоритм призначення та нарахування субсидії на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період не змінився.

 

Зберігається і два способи виплати субсидії: в грошовій готівковій формі та грошовій безготівковій формі через АТ «Ощадбанк».

 

Де отримати гроші
У серпні поточного року уряд розширив перелік банків, через які українці можуть отримувати монетизовану субсидію. Це може бути один з 38 уповноважених банків на здійснення соціальних виплат.


Виплату готівкових субсидій здійснюватиме управління соціального захисту населення, починаючи з жовтня поточного року. Для цього Пенсійний фонд надасть виплатні реквізити (рахунки в уповноважених банках або почтові реквізити), на які пенсіонери отримують пенсію.

 

Тим, хто ще не на пенсії, виплата здійснюватиметься на відкриті раніше рахунки в Ощадбанку.

 

Якщо субсидіант бажає отримувати монетизовану допомогу на оплату комунальних послуг у іншій банківській установі - йому потрібно із відповідною заявою звернутися в управління соціального захисту населення. Разом із заявою потрібно надати реквізити рахунку в уповноваженому банку, в якому плануєте отримувати субсидію готівкою.

 

Одержувачі субсидії, у яких відсутні рахунки в уповноважених банках, до надання інформації про платіжні реквізити отримуватимуть монетизовану субсидію через Укрпошту за адресою, вказаною при зверненні за субсидією.

 

Домогосподарства, які мають борги за комунальні послуги, отримуватимуть субсидію виключно через Ощадбанк.

 

Питання - відповідь

 

Чи змінився порядок для визначення права на призначення субсидії тим, у кого зареєстровані члени сім'ї тривалий час перебувають за кордоном?

 

Ні, не змінився, житлову субсидію за рішенням районної комісії не може бути призначено у разі, коли член домогосподарства або член сім’ї перебував за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії, крім осіб, які документально підтвердили шляхом надання легалізованих в Країні документів набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення, перелік яких розміщується на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.

 

Чи можливо призначити субсидію за фактичним місцем проживання, а не за місцем реєстрації?

 

Ні. Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку). За рішенням комісії житлова субсидія може призначатися одному із членів домогосподарства, які не зареєстровані в житловому приміщенні, але фактично в ньому проживають на підставі договору наймання (оренди) житла. Також за рішенням комісії субсидія призначається без реєстрації громадянам, які є внутрішньо переміщеними особами без укладання договору наймання (оренди) житла.

 

Чи включаються при розрахунку субсидії доходи члена сім’ї, який не зареєстрований?

 

Під час призначення субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла на таких осіб не розраховуються.

 

Чи можливо поновити субсидію після сплати боргу по житлово–комунальним послугам?

 

У разі отримання структурним підрозділом соціального захисту населення інформації про наявність простроченої понад місяць заборгованості з оплати житлово–комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 (340 грн.) неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням субсидії, житлова субсидія на загальних підставах не призначається.

 

У такому випадку субсидія призначається з початку опалювального сезону, за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладання договору про реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку протягом двох місяців з початку такого сезону, в іншому випадку – з місяця, що настає за тим, в якому до управління соціального захисту надійшло документальне підтвердження про сплату боргу або укладання договору про його реструктуризацію.

 

Всю інформацію можна отримати безпосередньо в управлінні соціального захисту населення за адресою: м. Пологи, вул. Єдності, 30, кабінет № 12 або за телефоном 2-28-89.

Прийом громадян здійснюється щоденно згідно з графіком роботи управління.

 


Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
5
Сміх
1
Жах
17
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)