Студенти розповіли, чи подобається їм дистанційне навчання

3 Травня в 09:36  0  4152

ОсвітаСтуденти розповіли, чи подобається їм дистанційне навчання

На дистанційне навчання перевели не тільки школи, а і вищі навчальні заклади. “Районка” поспілкувалася із студенством Пологівщини і дізналася, які враження вони отримали від онлайн-навчання і чи хочуть навчатися так і надалі.

 

Аліна Лемешко, університет імені Альфреда Нобеля
“Дистанційне навчання проходить за нашим звичним розкладом в додатку Zoom. Завдання отримуємо в Classroom. Щодня проходять онлайн-пари. На них ми слухаємо лекції, вирішуємо тести, готуємо презентації та реферати, які захищаємо в онлайн режимі. Так ми заробляємо бали. Але як будуть проходити іспити в дистанційному режимі, я взагалі не уявляю, якщо, за попередніми прогнозами, до вузів ми не повернемося.”

На питання про ставлення до такого формату навчання Аліні важко відповісти, але запевняє, що хоче повернутися до університету, бо відвідувати пари офлайн подобається більше.

 

Вадим Болдурат, Харківська державна зооветеринарна академія
А ось у Вадима зміна формату навчання ніяких особливих відчуттів не викликала, бо 4 роки тому академія вже практикувала такі нововведення.

“Як тоді, так і зараз нам просто надсилають матеріали лекцій на самостійне ознайомлення, ми пишемо конспект, вирішуємо модулі, нічого особливого. В інших вузах по скайпу проходять консультації і з допомогою спеціальних програм потім вирішують тести в онлайн режимі.”

 

Але такі методи навчання хлопця категорично не влаштовують: “В моїй професії (ветеринар) потрібна практика, а зараз надходить дуже багато інформації, яка легко вивітрюється з голови.”

 

Єлизавета Муравей, Київський національний університет культури і мистецтв

Ліза ділиться, що дистанційно навчатися важче саме через домашню розслаблюючу обстановку: “Важко себе дисциплінувати. Спочатку довго “втягувалася” в цей ритм нескінченних домашніх робіт, а їх було більше, ніж зазвичай, тому що спочатку потрібно опрацювати теоретичний матеріал, потім виконати практичну частину так, як ми робили це в університеті. Згодом ритм роботи налагодився. Тепер я намагаюся виконувати все відразу, у міру надходження завдань, не чекаючи дедлайнів.

 

Микола Лапшунков, Запорізький національний університет

У Запорізькому національному університеті навчання проходить на онлайн-платформі Zoom та Moodle. На першій проводять лекції, конференції та зустрічі, а на другій додають та виконують лабораторні завдання. Четверокурсник Микола зазначає: “Я відкрита людина і люблю живе спілкування. Цього мені зараз не вистачає. Не люблю сидіти на місці довгий час і дивитися на гарну погоду за вікном. Але я розумію, що сьогодні це як ніколи потрібно для збереження не тільки свого здоров'я, але і близьких. Попри те, що не можна виходити на вулицю і гуляти, я читаю цікаву книгу (точніше перечитую Коельо “Алхімік”) і займаюся спортом. Не тренажерний зал, звичайно, але теж підійде.”

 

Дистанційне навчання не дуже підходить Миколі зважаючи на його спеціальність: “Я кібернетик, у нас складні лабораторні. Може виникнути в програмі помилка, я не виправлю, а викладач зараз п'є чай вдома і не може допомогти. Тоді доводиться шукати рішення самостійно, але не завжди це вдається”.

 

Коновцева Ксюша, Запорізький державний медичний університет

Ксюша майбутній лікар, тому навчання для неї — то особлива відповідальність. Практичні та лекції у студентів-медиків проходять у програмі Microsoft teams, що, за словами Ксюші, дуже зручно для навчання.

 

“Спілкуємося з викладачем, відповідаємо на питання, пишемо тести та розв'язуємо клінічні задачі. У цих умовах дуже зручно, але все одно не вистачає живого спілкування.”

 

Але практику, нарікає дівчина, компенсувати не вдається: “В універі є програма з віртуальним пацієнтом — це максимум, якого все одно не вистачає”.

 

Вільний час на карантині Ксюша вирішила проводити з користю.

 

“Зараз дуже багато безкоштовних якісних ресурсів як для лікарів, так і студентів. Реєструюся на вебінари з різних галузей медицини для поліпшення клінічного мислення і власного саморозвитку.”

 

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки України вже надіслало рекомендаційні листи вищим учбовим закладам, де пояснили, як саме можна завершити навчальний рік в умовах дистанційного навчання. Поки викладачі та студентство працюють онлайн: проводять лекції в Zoom, спілкуються на обраних платформах і месенджерах, захищають роботи.

 

Можливо, це випробування для освітнього процесу змусить цінувати ранні підйоми і зустрічі в аудиторіях або ж навпаки — продемонструє переваги онлайн-навчання. Час покаже, а поки мусимо підлаштовуватись заради безпеки та збереження здоров'я і життя одне одного.

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

10
Супер
13
Сміх
24
Жах
10
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)