Якою буде відповідальність за несвоєчасну сплату аліментів

15 Червня в 14:08  0  1845

На районіЯкою буде відповідальність за несвоєчасну сплату аліментів

Порядок стягнення аліментів визначається законом України «Про виконавче провадження», зокрема статтею 71 вказаного Закону

 

Так за наявності заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці, стягнення може бути звернено на майно боржника. Звернення стягнення на заробітну плату не перешкоджає зверненню стягнення на майно боржника, якщо існує непогашена заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.

 

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяців, державний виконавець виносить вмотивовані постанови:

 

1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

 

Вищевказані постанови, направляються до виконання відповідними органами після закінчення строку для оскарження.

 

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець складає протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та надсилає його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби.

 

Так станом на 12.06.2020року Пологівським районним відділом державної виконавчої служби за категорією щодо стягнення аліментів прийнято рішень, щодо винесення вищевказаних обмежень по 167 справам де платниками аліментів не здійснюється виплата коштів на утримання дітей .

 

З рахунок застосування до боржників адміністративної відповідальності передбаченого статтею 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення на підставі відповідної постанови суду 9 осіб, якими несвоєчасно сплачуються аліменти відпрацьовано на суспільно-корисних роботах та погашено заборгованість на загальну суму 42 868,50грн.

 

Доводимо до відома осіб, які повинні сплачувати аліменти на утримання свої дітей, про необхідність проведення своєчасної оплати коштів на утримання дитини та надання відповідних документів до відділу.

 

«До відома платників аліментів »

Порядок стягнення аліментів визначається законом.

 

Виконавець стягує з боржника аліменти у розмірі, визначеному виконавчим документом, але не менше мінімального гарантованого розміру, передбаченого Сімейним кодексом України.

 

Так згідно статті 195 вказаного кодексу заборгованість за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу), визначається виходячи з фактичного заробітку (доходу), який платник аліментів одержував за час, протягом якого не провадилося їх стягнення, незалежно від того, одержано такий заробіток (дохід) в Україні чи за кордоном.

 

2. Заборгованість за аліментами платника аліментів, який не працював на час виникнення заборгованості або є фізичною особою - підприємцем і перебуває на спрощеній системі оподаткування, або є громадянином України, який одержує заробіток (дохід) у державі, з якою Україна не має договору про правову допомогу, визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.

 

На підставі статистичної інформації про розмір середньої заробітної плати по Пологівському району Запорізької області починаючи з 01.06.2020 розмір аліментів для непрацюючих громадян та фізичних осіб підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування в залежності від частки встановленої судом становить:

 

1/6 частина – 1631,41грн.
¼ частина – 2447,12грн.
1/3 частина – 3262,83грн.
½ частина – 4894,24грн.

 

Слід зауважити що згідно вимог 182 Сімейного кодексу України мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

8
Супер
4
Сміх
10
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)