Як спека б’є по кишенях пологівців

7 Липня в 10:17  0  1397

На районіЯк спека б’є по кишенях пологівців

Не приморозило, не заливало дощами, але точно спалить сонцем - звісно що це все про урожай на Пологівщині і не тільки.

 

“Районка” дізнавалася, як спекотне та cухе літо вплинуло на врожаї та ціни на сільськогосподарські продукти

 

Нестерпна липнева спека та засуха для Пологівщини та Запорізької області явище доволі звичне.

 

Синоптики стверджують, що причина тому зміна клімату. Відтак “серйозних” опадів найближчим часом не було, тому маємо вкрай невеселу городню ситуацію.

 

Для місцевих господарів спека обернулася зменшенням врожаїв. Вони розповідають, що через брак опадів городина почала в’янути та сохнути набагато швидше, ніж зазвичай, також через брак вологи плоди на деревах та кущах формуються малого розміру або ж не формуються взагалі.

 

Пологівці говорять, що їхній врожай “бідний” через те, що поливати городину нема чим, адже пересихають колодязі та тиску води зовсім немає, та й взагалі це заборонено робити.

 

“Чекаю того дощу як манни небесної. Цього року городина вже майже вся висохла. Сонце вже давно б спалило й огірки та помідори, якби щовечора їх не поливала.

 

На грядках морква та буряк виросли дуже маленькими, цибуля та часник передчасно посохли, що ставить під велику загрозу їх зберігання взимку. Аби поливати нещасну городину, яку ще не допалило сонце, бракє води в колодязі – розповідає пані Ніна – жителька с. Воскресенка.

 

Огірки не подорожчали, але нижче позначки в 20 - 22 грн за кг не опускаються, помідори, відповідно, також не втратили в ціні- від 24 до 30 грн за кг. За цибулю правлять від 15 грн за кіло, а молода картошка вперто продовжує триматися на позначці в 14 -15 грн.

 

Експерти прогнозують, що восени, ймовірно, ціни на сільськогосподарську продукцію не падатимуть, як зазвичай, а навпаки – зростатимуть.

 

Через спекотну та суху погоду овочі в’януть та дуже швидко засихають. Взяти непоганий урожай картоплі пощастило лише тим господарям, хто посадив бараболю ранньою весною. Сподіваються господарі, якщо дощитиме, то встигне підрости ще морква та буряк.

 

Господарі ж зазначають, що, незважаючи на засуху, картоплі, моркви, буряка на ринках буде достатньо. Інша проблема – ціна на них може бути досить висока.
“У фруктових садах вже практично опали яблука, а ті, що залишилися на деревах, гниють. Швидко закінчився термін розвитку для деяких плодів. Справа в тому, що для рослин така зміна клімату, спекотні та посушливі умови - екстремальні. Тому і відбувається зменшення урожайності та старіння рослин – є розвиток, але немає росту”, – зазначають садоводи.

 

Цього року прогнозують на ринку дефіцит середньої капусти,огірків та помідорів, а якщо найближчим часом не випаде дощів, то бракне і пізньої капусти та ряду інших овочів.

 

Автор: Ольга АНГЕЛОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
1
Сміх
42
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)