Скільки українці платять за спалювання листя

3 Листопада в 08:29  0  727

На районіСкільки українці платять за спалювання листя

Штрафи, про які ви навіть не думали

 

Українцям вкотре нагадують про відповідальність за спалювання листи і трави

 

Згідно законодавства, в Україні передбачений штраф за ці дії в розмірі від 170 до 1700 гривень.

 

На думку екологів, спалювання не тільки приносить дискомфорт оточуючим, але і відбивається на стані повітря, що небезпечно. Замість приємної атмосфери осені, ви зустрічаєте їдкий запах гару, який просто витісняє кисень і не дає дихати на повні груди. За словами медиків, такий дим ще й згубно впливає на систему дихальних шляхів, що може обернутися серйозними захворюваннями.

 

Прокоментував, яку відповідальність тягне спалювання листя голова ГО "Всеукраїнська організація "Зелений Фонд. Подолання гуманітарних та екологічних катастроф" Максим Фролов.

 

Як зазначив експерт, при згорянні 1 тонни листя у повітря потрапляє близько 9 кілограмів шкідливих речовин. Вся справа в тому, що токсини накопичуються на самих листках або траві. Коли на них впливають високі температури, вони шкодять навколишньому середовищу.

 

"Під час нагрівання з цих речовин випаровується бензопірен, з-за якого у людей загострюються хвороби легенів, серця, а також з'являються онкологічні захворювання" – розповів Максим Фролов.

 

Також страждає наша флора, оскільки відбувається руйнування покриву грунту. Гинуть усі живі організми, які сприяють почвообразованию. Самі ж дерева страждають від диму, адже він здатний знищувати насіння і коріння рослин. Страждають він наших дій і тварини. Так, в першу чергу, в небезпеці опиняються гризуни, згоряють гнізда птахів.

 

Найголовніше, що опале листя можна використовувати за призначенням. Наприклад, це відмінне добриво для грунту або спосіб опалення.

 

Стаття 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення вказує, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків накладається штраф у розмірі від 170 до 340 гривень. А стаття 82 застерігає, що за порушення правил зберігання, розміщення, утилізації та використання відходів штраф сягає 1700 гривень.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)