Скажіть мені як ви спите - і я скажу хто ви

7 Листопада в 14:43  0  943

Здоров'яСкажіть мені як ви спите - і я скажу хто ви

Кожна людина повинна спати. Сон - визначений на генетичному рівні. Є правило - кожна людина повинна спати. Кажуть, від того, як та скільки ми спимо, залежить наше самопочуття. Порушення ж сну - це ознака негараздів як в емоційній, так і у фізичній діяльності людини. Отже, як потрібно засинати, щоб прокидатись у гарному настрої та чудово себе почувати? Що робити у разі порушення потрібного нам процесу та скільки, взагалі, дорослий або дитина повинні проводити часу “в гостях у морфея”? На ці та інші запитання відповідає лікар-невролог Наталія Кравченко.

 

 

 

Наталіє Володимирівно, скільки повинна спати людина, щоб добре почуватися?
Дотримуючись біологічних ритмів - від заходу сонця до сходу, або з 22:00 до 6:00. Взагалі, я вважаю, що важлива не кількість годин сну, а певний режим. Потрібно прокидатися та засинати кожного дня приблизно в один і той же час, тоді ви привчите себе до певного графіка.

 

Щодо сов та жайворонків. Наприклад, у жайворонків вироблення кортизолу та адреналіну починається близько 5 ранку, а у сов - близько 7. Це відбувається тому, що колись ваш організм перелаштувався на більш пізній початок уповільнення процесів, відповідно і відновлення активності починається пізніше. Сомнологи кажуть, що “відсипатись за недоспане” великої користі не принесе. Краще дотримуватись режиму (спати 7 - 9 годин на добу), навіть якщо в будні доводилося недосипати.

 

Як впливає на організм недосипання або пересипання?

Майте на увазі, що у сов значно підвищений ризик серцево-судинних захворювань, а у тих, хто спить менше п'яти годин, значно знижується тривалість життя (їх тіло просто не встигає відновитись та швидше старіє).

 

Що таке інсомнія та яким чином вона проявляється?
Розлад сну або ж інсомнія знижує якість життя та може маскувати проблеми, які несуть загрозу для здоров'я. Спілкуючись з нашими пацієнтами, розумієш, що у половини дорослого населення періодично виникають проблеми зі сном.Прикро, що лише невелика кількість пацієнтів вирішують обговорювати цю проблему з лікарем.

 

Ви захворіли на інсомнію, коли маєте ряд ознак:

 

порушення засинання

 

часті пробудження протягом ночі

 

передчасне ранкове пробудження

 

відсутність відчуття відпочинку після сну

 

підвищена денна сонливість, спад сили та втомлюваність.

 

В результаті чого відбувається такий розлад та які хвороби є першопричиною захворювання?

 

Аналізуючи скарги своїх пацієнтів, бачу систему багатьох факторів, які призводять до цієї проблеми: це стрес, несприятлива домашня атмосфера,невстановлений режим дня, шкідливі звички. Не потрібно забувати, що симптоми можуть бути викликані рядом соматичних та неврологічних захворювань:

 

можлива дисфункція щитоподібної залози

 

захворювання легенів (бронхіальна астма, хронічні абструктивні захворювання)

 

шлунково - кишкові розлади

 

неврологічні захворювання

 

будь-які стани, які супроводжуються больовими синдромами, здатні порушити сон.

 

Пам'ятайте, що інсомнія - це не діагноз, а тільки симптом. Треба побороти в собі стереотип самостійного неконтрольованого прийому снодійних препаратів. Захворювання, яке стало причиною розладу сну , може бути виявлено при первинному зверненні до лікаря з ретельним фізикальним оглядом та лабораторними дослідженнями. Хоча нерідко зміни тимчасового режиму, нормалізація психічної та фізичної активності протягом дня, забезпечення комфортних умов сну дають достатній ефект.

 

Як пов'язані надлишкова вага та хронічне недосипання?
У період сну в організмі людини виробляється гормон росту, який вступає в протидію з інсуліном. Коли людина спить неспокійно, прокидається протягом ночі, якщо замість 7 годин спить 4-5, то гормону росту в організмі виробляється недостатньо, підвищується вміст інсуліну в крові. А як наслідок мозок починає “бити на сполох”, вимагаючи їжі. Звідси у людини і з'являється надлишкова вага.

 

Кому потрібно більше спати: офісному працівнику чи робітнику на заводі?
Розумова та фізична праця в цьому значенні не відрізняються. І той, і інший працівник зранку може прокинутись як бадьорим, так і “віджатим як лимон”. В обох випадках треба замислитись, наскільки результативною буде ваша діяльність, якщо ви не будете висипатись. Також варто пам'ятати, що кількісне значення сну не буває рівним його якості. Якщо ви 9 годин поспіль борсались на подушці, то це ще не означає, що ви гарно спали.

 

Якщо людина не бачить сни, чи говорить це про патологію?
Сон - це наша фізіологічна адаптація, яка підтримує оптимальну життєву активність. А сновидіння - це плід нашої уяви та прояв того, що відбувається з нашою підсвідомістю.

 

Людям, що страждають на інсомнію, сняться яскраві, кольорові та сценоподібні сни. При, на перший погляд, своїй позитивності, такі сни уривчасті,з передчасним пробудженням. Сновидіння, що супроводжуються голосними криками, рухами під час сну, характерні для пацієнтів з розладом особистості та поведінки.

 

Кошмари характерні для пацієнтів з депресією та неврозами. При дисцикуляторних розладах, сни містять у собі власні дитячі враження. Сни, що відображають обставини нещодавніх психічних травм, характерні для пацієнтів з депресіями.

 

Якщо ж людина не бачить, або ж не запам'ятовує, снів, то це не є паталогією. Навпаки - людина відпочиває без будь-яких емоційних переживань та на ранок добре почувається.

 

Де, на чому краще спати? При якій температурі? Чи можливо керувати сновидіннями? Як позбавитись від кошмарів? - ці питання турбують багатьох читачів. А якщо сниться інтим? Чи відпочине організм після споглядання певних “дорослих” снокадрів, про це та інше читайте в наших наступних випусках.

 

Якщо маєте проблеми зі сном, вам до лікаря-сомнолога, невролога, психолога, дієтолога або навіть психіатра. Зважайте на свої сновидіння - попереджайте певні

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)