У місцях спокою для мертвих живі влаштовують безлад

27 Травня в 06:51  0  1391

Події містаУ місцях спокою для мертвих живі влаштовують безлад

Напередодні поминального тижня українські ЗМІ вибухнули інформацією про неактуальність і шкоду могильних прикрас. На практиці змінити звичку і менталітет нашого брата вдається слабо. Як несли штучні квіти на могили, так і несуть, як влаштовували застілля на кладовищах, так і влаштовують. На вкорінену звичку людей не мають впливу ані докази науковців, ані думки духівників про абсурдність такої традиції: смітять не тільки ритуальною атрибутикою, завдяки завзяттю родичів померлих пологівські кладовища перетворюють на сміттєзвалища.

 

Традиційно перед поминальним днем комунальні служби влаштовують прибирання на територіях міських кладовищ. Ця весна не стала виключенням. За словами директора КП “Благоустрій” Сергія Титюка, загалом із 9 цвинтарів вивезли до 200 тонн сміття, 140 - лише з Аврорського кладовища! Купи сміття знову швидко виростають. Виникає питання: звідки воно береться у такій кількості?

 

Безумовно, великий відсоток у переліку цвинтарних відходів посідають могильні прикраси, але 200 тонн нашому містечку точно не набрати. Частина - це побутові відходи, трава, гілки спиляних дерев, старі надгробки та пам'ятники і, як не дивно, будівельний непотріб. Виявляється, мешканці прилеглих приватних володінь на територіях кладовищ влаштовують несанкціоновані сміттєзвалища.

 

Часто після прибирання місць захоронення люди залишають сміття поруч, як варіант, можуть підгорнути до чужої могилки. Старі пам'ятники кидають просто біля могил або на території цвинтаря. Купи з таким сміттям збираються прямо посеред кладовища, що значно ускладнює роботу комунальників. Працівникам доводиться на місці колоти кам’яні плити і по частинам виносити їх за територію. Відомо, що більшість працівників комунальної служби - жінки. Вивозимо із кладовищ і обрізки фруктових дерев, які там не ростуть, розповідає міський голова Юрій Коноваленко.

 

В обов'язки працівника кладовищ не входить догляд за могилами і їх прибирання, він має стежити за порядком на всій території та прибирати лише місця поховання безхатьків. Доглядати за могилами повинні користувачі місць поховань. Наразі важко знайти людей, які б згодні були працювати на кладовищах, коментує доглядач міських кладовищ Анастасія Максимчук.

 

Не дивлячись на недбале ставлення людей, міська влада продовжує займатися облаштуванням міських кладовищ.

 

Четвертий рік поспіль встановлюють огорожі, в межах міста вже всі місця поховань огороджені. Наразі встановлюють паркан на новому кладовищі по вулиці Східній, там же розширять площу під поховання та викладуть доріжки. Стосовно відведених місць під сміття, вони є, але не розраховані для збору непотрібу ще й з прилеглої території. Встановлювати ж сміттєві баки там не ризикують, зважаючи на можливість їх викрадення. При наявності генерального плану міста, на кладовищах планується будівництво стаціонарних туалетів.

 

Богдана БАЛИЦЬКА

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
3
Сміх
9
Жах
15
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...

 

oez_robota_200Х200_260619_3.jpg

 

oez_robota_200Х200_260619_2.jpg

 

oez_robota_200Х200_260619_1.jpg

 

 

 

Пологи (г.)