Олександр Скрипаль: «Чорні й білі клітини та фігури на них - немов життя на полі бою»

18 Липня 2013 12:34  0  2634

ОсобистістьОлександр Скрипаль: «Чорні й білі клітини та фігури на них - немов життя на полі бою»

Перше знайомство з шахами було в піонерському таборі, де відпочивав семикласник Олександр Скрипаль, якому сьогодні вже 65 років. Тоді один хлопчик з його групи показав цю цікаву й захоплюючу гру, а згодом показав одну з «пасток». За допомогою нехитрої комбінації Олександр вигравав у суперників, чим дивував їх, бо ж тільки навчився цієї гри.

 

Поверховими знаннями шахів не обмежився. Хлопець відшукував у бібліотеці різноманітну спеціалізовану літературу з шахів та ретельно вивчав її.

 

Чорно-біла модель життя 

 

Чорні й білі клітини та фігури на них - немов життя на полі бою.

 

- Шахи - це модель життя, - говорить Олександр Скрипаль.

 

– Недарма вони вважались стратегічною військовою грою в Індії. Вже потім в арабських країнах шахи стали такими, якими ми звикли їх бачити. Правила цієї гри вже не змінюються 700 років. 

 

Олександр Олександрович зазначає: на серйозному рівні зайнявся грою, коли працював у локомотивному депо інструктором зі спорту. А потім був новий виток у шаховому житті. У 1986 році було вирішено створити свою команду з шахів у Пологівському районі. Команду під своє керівництво взяв колишній голова Пологівської райради Сергій Касьяненко.

 

На той час Олександр Скрипаль мав значні заслуги у цій грі і виконав норму, належну для кандидата у майстри спорту з шахів. Тож по праву зайняв місце тренера клубу, який назвали «Колос».

 

- Із Сергієм Анатолійовичем ми пропрацювали 10 років, - говорить Олександр Скрипаль.

 

- То були роки розквіту нашої команди, роки наших перемог. А пізніше була робота з дітьми - Олександр Скрипаль очолював шаховий гурток у Пологівському будинку дитячої та юнацької творчості.

 

Найбільші досягнення – успіхи учнів

 

Скільки зіграв партій, він і рахувати не береться. За його словами, найбільше досягнення - робота над собою і, як результат, І (найвищий) розряд з шахів та звання кандидата у майстри спорту. Особистий рекорд – звання чемпіона Запорізької області у категорії Ф3. Про своє захоплення він може розповідати годинами, бо ж гра в шахи - це невід’ємна частина його життя.

 

- Найбільший успіх– коли твої вихованці досягають гарних результатів. Так, мій учень Євген Чернов двічі здобував звання чемпіона області та виступав у напівфіналі, а потім у фіналі чемпіонату України з шахів. Сергій Парьоха, також мій вихованець, здобув звання кандидата у майстри спорту з шахів. Є багато талановитих вихованців, а ще я дуже пишаюся тим, що у 2010 році мої учні стали чемпіонами області з шахів, шашок і настільного тенісу серед школярів.

 

З вуст Олександра Скрипаля лунали також імена Івана Середи, Анатолія Юрова, Олександра Плетня, Володимира Манжоса, близьких йому по духу людей - тих, хто багато досяг у такому виді спорту, як шахи.

 

20 липня щорічно відзначається Міжнародний день шахів.

 

Вітаємо людей, які захоплюються цією цікавою грою! Бажаємо вдалих партій, гідних суперників, везіння та спортивних перемог!

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)