В Україні епідемія дитячого сколіозу

29 Вересня в 10:42  0  1060

Здоров'яВ Україні епідемія дитячого сколіозу

Проблеми зі спиною ортопеди виявили у 23% дітей, при цьому більше, ніж третина, обстежених потребують спеціалізованих методик лікування

 

Останні дослідження вказують на стрімке зростання проблем із хребтом у дітей молодшої вікової групи по всьому світу. Однак у деяких країнах ситуація особливо сумна.

 

За результатами трирічного дослідження, що проводили на території десяти країн Східної Європи, найгірша ситуація зі сколіозом зафіксована в Україні. Тут проблеми зі спиною ортопеди виявили у 23% дітей (при цьому більше, ніж третина, обстежених потребують спеціалізованих методик лікування). Не ліпша ситуація в РФ і Молдові – тут проблеми спостерігаються у 21% дітей. Найменше число хворих дітей зафіксовано в Словаччині – 14%. Середньосвітовий рівень – на позначці 15-17%, хоча ще в минулому десятилітті не перевищував позначки 15%.

 

На основі дослідження Східно-Європейської асоціації ортопедів (East European Orthopaedic Association, EEOA), результати якого були озвучені на Конгресі EEOA в Бухаресті, український підрозділ асоціації розробив низку рекомендацій.

 

Обстеження в ортопеда не рідше, ніж раз на рік
Діти дедалі менше часу проводять надворі, а активні ігри на свіжому повітрі дуже часто замінюють просиджуванням за гаджетами і комп’ютером. М’язова слабкість призводить до проблем із хребтом, і легка форма сколіозу може за кілька місяців прогресувати до рівня, що вимагає медичного втручання.

 

Заняття активними видами спорту та плавання
У більшості випадків сколіоз можна вилікувати фізичними вправами (гімнастика за методом Катаріни Шрот або аналогічні їй «дихальні» гімнастики). Але в першу чергу, дитині потрібні сильні спинні м’язи, що відповідають за підтримку хребта.

 

Увага до дитячих рюкзаків
Купуючи дитині рюкзак, батьки повинні розуміти, що ранець – основне джерело проблем зі спиною. Перевантажений рюкзак, його неправильна конструкція і носіння, є прямою причиною сколіозу і подальших проблем із неправильним розвитком внутрішніх органів.

Детальні рекомендації до шкільних рюкзаків містяться в методичних матеріалах EEOA, переданих в МОН України, ось деякі витяги з них:

– вага рюкзака (з вмістом) не повинна перевищувати 10-12% ваги дитини. Для дітей молодших класів – 1,5-2,3 кг;

– обов’язкова наявність жорсткого каркаса, ортопедичної спинки і м’яких широких лямок;

– рюкзак, за габаритами, має бути не ширший і не вищий за спину дитини.

 

Всі моделі китайських виробників було забраковано ортопедами. Крім того, декотрі моделі дитячих рюкзаків європейських виробників (Herlitz, Kite, Scout тощо) можуть не підходити українським дітям і також викликати проблеми зі спиною. Причина в тому, що український школяр часто несе в рюкзаку більше вмісту (книг), і розрахований на європейські шкільні програми ранець виявляється перевантаженим в українських реаліях. Високі оцінки ортопедів заслужили рюкзаки від української компанії «1 Вересня», британські «YES», «Smiggle», а також американський бренд «Kipling», оскільки вони максимально адаптовані для програми українських шкіл.

 

Збалансоване харчування
Фастфуд і снеки – не найкраща їда для дітей. Фрукти, овочі та ягоди повинні бути в щоденному раціоні. Газовані напої краще замінити натуральними соками.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
4
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)