Ситуація з лікарнями у Пологах та досвід іншої громади у розвитку медицини (ВІДЕО) Есть видео

13 Грудня в 09:46  0  4469

На районіСитуація з лікарнями у Пологах та досвід іншої громади у розвитку медицини (ВІДЕО)

На превеликий жаль, ситуація з лікарнями на Пологівщині сьогодні не найкраща. Постійний брак коштів ставить в рамки пацієнтів і медиків. Проте є такі, кому вдалося всупереч “реальності сьогодення” стати гарним прикладом для інших у сфері розвитку медицини.

 

Лікарня, яка стала госпітальним округом, змушена виживати за рахунок скорочення штату.

 

Відомо, що вже з 1 січня 2020 року частина медпрацівників Пологівської БЛІЛ залишиться без роботи. Відповідно до вимог медичної реформи вторинної ланки медицини і подальшим фінансуванням закладу лікарню буде оптимізовано... шляхом скорочення трудового колективу. Скорочення торкнеться молодшого медичного персоналу, працівників баклабораторії, реєстратури. Загальна кількість звільнених сягне двадцяти працівників. Зміниться і структура лікарні - зменшиться кількість ліжок у пологовому, хірургічному, дитячому відділеннях. Найбільше втрат у штаті зазнає гінекологічно-пологове відділення, - повідомив головний лікар Роман Кравченко.

 

“Пологівська БЛІЛ є госпітальним округом, надає медичні послуги громадянам сусідніх районів. Бюджети сусідніх районів теоретично повинні бути співфінансувальниками лікарні, а по факту - платять тільки за пролікований випадок. Держава ж на нашу лікарню виділяє 7 мільйонів на квартал при потребі у 12 мільйонів”, - зазначив Роман Васильович.

 

Ще одна лікарня у власності громади з невизначеними функціями

1 січня 2020 року КУ “Пологівська залізнична лікарня” Пологівської районної ради перейде у власність Пологівської ОТГ. Наразі спеціальна комісія проводить процедуру по передачі власності. Статут установи вже затверджено, і з 2 січня лікарня почне працювати як заклад міської ради. Першочергове завдання нового власника - забезпечення проходження акредитації медзакладу.

 

На сьогодні неясно, скільки пацієнтів там обслуговується і які медичні послуги отримують люди в цій лікарні. А витрати на медичний заклад із районного бюджету становлять мільйони. Матеріальна база лікарні також вимагає, м'яко кажучи, покращення.

 

До закладів вторинної ланки медицини лікарня не підпадає, відповідно вимогам НСЗУ. Ціна питання утримання залізничної лікарні - близько 6 мільйонів гривень на рік.

 

Визначатися з подальшими функціями медзакладу, його статусом, а також шукати шляхи залучення коштів задля розвитку буде депутатська комісія з питань охорони здоров'я, спеціалісти медичної і правової сфери, голова і депутати ОТГ після вирішення паперових справ. Перші напрацювання в структурі лікарні будуть визначені вже наприкінці січня 2020 року, пояснюють у Пологівській міській раді.

 

Поки місцеві керманичі визначаються з двома лікарнями на території Пологівщини, можна повчитися у тих, хто вже має успіх у розвитку медицини і є гарним прикладом для громад.

 

Як занедбаний медичний заклад у 20-тисячному містечку Тростянець (Сумська область) перетворився на лікарню європейського рівня

 

 

Саме перетворення лікарні у сучасний європейський заклад медицини стало метою міського голови Тростянця Юрія Бови. З планом реорганізації "Сучасна районна лікарня" Юрій Бова увійшов до 100 учасників проєкту “Нові лідери” у 2018 році. Цей проєкт мер розпочав реалізовувати в місті, перетворюючи лікарню на заклад, де комфортно хворим та зручно лікарям.

 

 

Тростянецьку лікарню прийняли на баланс Тростянецької територіальної громади з 1 січня 2018 року, за яку тепер несуть повну відповідальність. Майже 30 років без ремонту, занедбане обладнання, мільйонні витрати на опалення і холодні приміщення. Саме в такому стані після об'єднання територіальних громад Тростянця була районна лікарня. Будівля на десяток відділень. Щомісяця там лікуються 7 тисяч людей. І майже кожен змушений був доплачувати, інакше не лікували.


Юрій Бова протягом 14 років мер Тростянця, місто 6 разів вигравало національний конкурс “Кращі практики місцевого самоврядування”. Створення ефективних комунальних підприємств, залучення інвестицій, стимулювання бізнесу - за досвідом туди їдуть керівники звідусіль.

 

Очільник вирішив створити за два роки медзаклад європейського рівня. Кількох медиків повіз до Польщі аби показати, в яких умовах лікуватимуться тростянівці незалежно від статусу і статків.

 

Перше, що зробили - провели капремонт терапевтичного відділення. У палатах 4 ліжка замість 8. Всі палати облаштували санвузлами з душ кабінами, встановили телевізори та холодильники, якісні енергозберігаючі вікна, замінили систему опалення. Не забули про нові зручні ліжка, меблі не лише в палатах, а і в адмінприміщеннях відділення.

 

Заборона будь яких поборів і "благодійної" допомоги з хворих, безкоштовний потужний Wi-Fi по всій лікарні і у кожній палаті, ремонт по євростандартам у відділеннях і особливо у палатах, де немає

більше "VIP" місць, а всі палати - суперсучасні і всі однакові, не зважаючи на статки хворих. І не важливо, людина з міста чи з села.

 

 

Замінив сторожів на сигналізацію, заощадив ще 300 тисяч грн на рік і закупив 15 комп'ютерів, провів інтернет.. Переведення опалення з газу на дрова, утеплення стін, пластикові вікна дали змогу заощаджувати 2 млн грн щороку.

 

Лабораторія лікарні оснащена новим апаратом - гематологічний аналізатор. Рахує одразу два десятки показників крові, а результат аналізів отримують за дві хвилини. Виконано і ремонт самої лабораторії.

 

Відремонтований рентген кабінет оснащений цифровим сучасним апаратом. УЗД пацієнтам проводять на двох сучасних діагностичних апаратах.

 

В жахливому стані було пологове відділення. Сьогодні Тростянецьке пологове та гінекологічне відділення з кожним днем набуває популярності. Народжувати дітей в таких умовах - просто жіноча мрія.

 

До речі, за словами Юрія Бови, приїхати народити сюди можуть навіть пологівці.

 

Пологи і перебування у відділенні абсолютно безкоштовні для всіх. При виписці усі породілля отримують сюрприз від лікарні. Оплата за медичні послуги надходить з бюджету громади і держави.

 

З нового року в лікарні розпочинають євроремонт неонатологічного і травматологічного відділень.

 

Принципова позиція Юрія Бови - зберегти кожного лікаря і створити гідні умови праці аби нікому навіть на думку не спало шукати роботу у великому місті чи за кордоном.

 

Він прагне перетворити лікарню в Тростянецькій ОТГ в сучасний лікувальний заклад, з якісними умовами лікування хворих та відсутністю корупції. Очільник громади вважає, що така лікарня - гарний ресурс громади, так само як інвестиційні майданчики. Тому від плану дій перейшли до реалізації. Розуміючи, що державних коштів буде недостатньо, до цього проєкту залучали і підприємницькі структури. На прикладі лікарні Тростянецької ОТГ Бова хоче продемонструвати, якими мають бути медзаклади країни.

 

Пошуком грошей на розвитком ОТГ займається спеціальний відділ

 

Міський голова Тростянця намагається розвивати всі сфери міста - економіку, соціальну сферу, освіту, культуру, медицину, спорт. У місті кілька великих підприємств, що платять податки, із децентралізацією більше грошей залишається для потреб громади. Проте сюди весь час залучають нових інвесторів, створюють нові робочі місця для малого і середнього підприємництва. Для пошуку грошей на розвиток міста у міській раді Тростянця створено спеціальний відділ, який шукає гранти і пише заяви. Так отримують гроші від міжнародних організацій на розвиток різних програм. Тому містечко з населенням всього у 20 тисяч насправді стало європейським.

 

За останні дев’ять років сума прямих інвестицій у Тростянець склала більше $210 млн. У місті щорічно проходять чотири міжнародні фестивалі, включаючи рок-музичний Схід-Рок та форум класичної музики Чайковський Fest. Усі ці акції залучають до 30 тис. туристів на рік.

 

«Всі міста конкурують одне з одним за інвесторів, за жителів, за соціально-економічний розвиток. Якщо є інвестиції, є робочі місця, місто розвивається, жителі в ньому залишаються і прибувають. Ні - вони поступово мігрують в сусідні міста, де умови життя кращі, а ти залишаєшся главою депресивного міста», — переконаний Юрій Бова.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

60
Супер
7
Сміх
8
Жах
9
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)