Мобільні оператори Київстар, Lifecell і Vodafone відключатимуть «сірі» смартфони

20 Серпня 2021 09:49  0  3821

Ноу-хауМобільні оператори Київстар, Lifecell і Vodafone відключатимуть «сірі» смартфони

Як ми раніше повідомляли, в Україні розглядається законопроект, що передбачає введення обов’язкової процедури ідентифікації користувачами стільникового зв’язку, а також блокування «сірих» смартфонів. З’явилася перша реакція представників мобільних операторів, і в цілому вона неоднозначна. Найбільший оператор України висловив незгоду з положенням законопроекту, згідно з яким держава перекладає свої обов’язки на громадян:

 

«Щоб протистояти крадіжкам та іншим злочинам є необхідна база. Це одна з функцій правоохоронних органів і митного контролю. Буде неправильно, якщо держава вирішить перекласти ці обов’язки на стільникових операторів або користувачів », – йдеться в повідомленні, опублікованому прес-службою« Київстару ».

 

За словами представників «Київстар», покупець може купити «сірий» телефон в точці з продажу мобільних пристроїв, але з його боку порушень немає – він «добросовісний покупець». Винен продавець, який продав такий пристрій.

 

Представники іншої компанії – Vodafone, – відзначили, що не мають вагомих підстав заперечувати положень законопроекту. Але підкреслили важливість забезпечення прав власників терміналів.

 

«Ми дотримуємося позиції розвитку прозорого ринку терміналів. «Сірий» та «чорний» імпорт в Україну повинен бути усунутий, проблема гостра, безумовно, її необхідно вирішувати », – заявили представники компанії.


У Lifecell висловили підтримку законопроекту, додавши, що результативним способом протистояти «сірим» смартфонам в Україні може стати створення єдиної державної бази.

 

«Перевірка мобільних пристроїв по IMEI повинна гарантувати дотриманнями учасниками ринку всіх запропонованих правил», – переконані в Lifecell.

 

Компаніям, які легально працюють в Україні,  важко конкурувати з продавцями «сірих» смартфонів. Тут ще відзначили, що в Lifecell часто надходять скарги від користувачів, які відзначають низьку якість стільникового зв’язку. Це пов’язано з тим, що на ринки потрапляють пристрої, які не призначені для даного регіону. Інші стандарти і частоти позначаються на якості сигналу та зв’язку.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
12
Сміх
9
Жах
9
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)