Сім років з однаковими фотографіями та діагнозами - пологівців насторожив збір коштів на дитину

6 Жовтня 2020 12:58  0  1440

Події містаСім років з однаковими фотографіями та діагнозами - пологівців насторожив збір коштів на дитину

Благодійний збір коштів зазвичай здійснюється волонтерами діючих зареєстрованих благодійних організацій з дозволу адміністрації міста або через групи в соціальних мережах. Збір коштів на лікування самостійнота готівкою зазвичай пахне шахрайством.


Нерідко пологівці можуть бачити якусь жіночку біля входу до супермаркету з папкою в руках, де розміщене фото дитини та ще якісь довідки з діагнозами. За часту фото та папери - ксерокопія. Жіночка ж, а за її словами - мати чи родичка хворої дитини жалібно прохає про допомогу, тримаючи в іншій руці скриньку, чи банально пакетик для збору грошей.


Нещодавно мою увагу привернула пані невизначеного віку і не зовсім акуратного вигляду, яка тримала в руці документи та просила гроші біля входу магазину “Економ”. За її словами - вона тітка хворої дитини, що потребує кошти на операцію. Приїхала у Пологи до рідних та вирішила вийти допомогти рідні.


Коли я звернула увагу на папери, де значився діагноз, вони були датовані 2013 роком, того ж року і фото дитини. На моє питання, чому старі довідки, жінка мовила, що це вже інша операція, яку необхідно робити терміново, тому часу робити нові довідки у батьків не має. Цю ж особу зустріла через деякий час і в інших громадських місцях міста.


Чи справді жінці потрібна допомога, або ж це чергова афера, належить з’ясавувати поліції. Та інцидентів із шахрайством в подібному виді у Пологах вистачає. Коли ж громадяни реагують на просящих допомоги не тільки грошима, а й прискіпливою увагою, останні намагаються швиденько змінити місце локації, а на зайві питання благодійників аргументують людською жадібностю і бездушністю.


Довіряй та перевіряй
Нашим почуттям жертовності, часто користуються шахраї, які видають себе за волонтерів, та представників благодійних фондів. І, на жаль, найбільше страждають від своєї діяльності ті, хто дійсно допомагає людям, які цього потребують. Справа не стільки в матеріальному збитку, а в тому, що будь-який такий обман підриває довіру до благодійності як такої.


Такі “родичі” чи “волонтери” друкують із інтернету фотографію та історію хворої дитини, на бейджах - назви незрозумілих фондів (а іноді обманюють - і видають себе за волонтерів відомих організацій). Насправді ж не мають офіційного дозволу на збір пожертв від адміністрації міста чи району, який благодійна організація зобов'язана взяти, перш ніж виставити скриньку для збору коштів. ​​


Фальшиві волонтери не можуть відповісти на запитання про організацію, якій вони нібито допомагають, вони не можуть назвати її веб-сайт, адресу груп у соціальних мережах, фізичну адресу. Коли ви хочете сфотографувати їх на відео, вони нервують і тікають.


Задайте кілька простих питань тим, хто збирає гроші
Коли йдеться про збір коштів на лікування людини, в описі його історії зазвичай вказується, в якій лікарні лікується. Якщо ця інформація доступна, ви можете знайти номер телефону цього відділення лікарні та з’ясувати, чи перебуває там такий пацієнт. Або ж зателефонувати до міськради і запитати чи має дозвіл та чи інша організація збирати пожертви в місті.


Несвідоме ставлення до благодійності - це жертвувати тому, хто першим підвернувся, не розуміючи, хто це насправді і чи можна їм довіряти. Як і в будь-якій іншій сфері життя, без здорового скептицизму і не витрачаючи часу неможливо вибрати якісну послугу чи річ. Краще підтримати благодійність з холодною головою та гарячим серцем.

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

9
Супер
2
Сміх
26
Жах
18
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)