Бібліотека запрошує в клуб "Сімейного читання"

31 Жовтня в 11:49  0  148

ОсвітаБібліотека запрошує в клуб "Сімейного читання"

Формування духовної культури особистості завжди здійснюється через читання. Книга служить не тільки джерелом інформації, але і живленням для душі, серця, досвідом спілкування зі світом, з близькими людьми. Але читання все більше втрачає свою культурну, освітню роль в суспільстві, перетворюючись в джерело отримання інформації і засіб розваги.

 

У наш непростий час дитяче читання як ніколи потребує підтримки. Проблема падіння інтересу до читання глибоко хвилює всіх, і бібліотекарів в тому числі. Наша бібліотека приділяє велику увагу дитячому читанню. Ми працюємо з дітьми дошкільного і шкільного віку, запрошуємо до бібліотечних заходів старші групи дитсадків, молодші класи початкової школи, вихованців «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей», проводимо заходи для старших класів. Застосовуємо різні форми роботи: виховні години, лялькові вистави, народознавчі уроки, літературні вітальні, квести, ігри та інше.

 

Але я гадаю нам потрібно працювати в напрямку сімейного читання та більше спілкуватися з батьками. Тому, що саме дорослі читають дитині його перші книжки, розглядають разом з ним картинки, переживають його радість впізнавання і подиву, його щастя і горе, пов'язані з пригодами і долями перших улюблених літературних героїв. Саме батьки вибирають і купують дитячі видання, радять дитині, що краще почитати. Таким чином, батьки, сім'я надають багато в чому вирішальний вплив на формування кола читання, смаків і уподобань дітей.

 

Чому саме, потрібно читати? Які самі важливі аргументи?

 

По-перше це душевне здоров'я, рівновага, вміння вирішувати свої внутрішні конфлікти, боротьба з депресією. Зараз поняття «депресія» дуже помолодшало. Через те, що збільшується навантаження в школі, потік інформації взагалі, зменшення рухової активності.

 

Читання відіграє важливу роль у формуванні та моральному вихованні особистості, збагаченні людини знаннями. Завдяки читанню розвиваються смислове сприйняття, увагу, пам'ять, мислення і уява дитини.

 

По-друге читання книг на папері це більш корисно для очей, ніж зображення на телевізорі та моніторі. Навіть читання з електронних носіїв потребує більшого напруження зорових м’язів, ніж читання з книги.

 

По-третє - спільне читання зближує. Наші діти взагалі недоотримують тепла і енергії спілкування від батьків, і як наслідок замикаються в собі, шукають альтернативу в інших, не завжди хороших заняттях.

 

Будь-яке спільне проведення часу з дітьми допоможе Вам налагодити з ними контакт. Зрозуміло, що зараз і батьки більше навантажені. Читання вголос по 15-20 хвилин в день - це найпростіший спосіб отримувати сумісні враження і тему для обговорення.

 

Отже тривога педагогів, психологів, бібліотекарів і батьків досить обґрунтована: мало і погано читають діти, відстають у своєму інтелектуальному і соціальному розвитку, відчувають труднощі в спілкуванні.

 

Про те, чому багато дітей не люблять і не хочуть читати, як розвинути у дитини читацький інтерес і потребу в сімейному читанні, ми і хочемо з вами спілкуватися та взаємно допомагати в вирішенні цього питання.

 

Прищепити дитині любов до читання - в цьому бачать свою основну мету співробітники дитячого відділу бібліотеки. Адже формування духовної культури особистості і потреба в книзі закладається в ранньому дитинстві, завжди здійснюється через читання. Актуальний напрямок, який ми плануємо посилити це - «Робота з сім'єю». Одна з форм такої роботи це «КЛУБ СІМЕЙНОГО ЧИТАННЯ», який буде регулярно запрошувати охочі сім’ї: батьків, бабусь, дідусів з дітьми - на дружні посиденьки з книгою. Ми з вами разом будемо вчити дітей спілкуватися, ділитися враженнями від прочитаної книги, читати.

 

Детальніше про ці заходи ми будемо інформувати вас через ЗМІ та оголошення.

 

Знаходьте нашу сторінку і групу в Фейсбуці https://www.facebook.com/groups/278452242660770/, там також будуть анонси наших заходів. І просто заходьте іноді в нашу бібліотеку. Я впевнена, що кожен з Вас знайде собі літературу до душі, а кращий метод виховання, це, як відомо - особистий приклад. Будемо також раді всім вашим пропозиціям.

 

В найближчих планах: «КОМПЬЮТЕРНА ШКОЛА ТРЕТЄГО ВІКУ» для людей поважного віку, які бажають опанувати комп’ютерну техніку, навчитися шукати інформацію та спілкуватися в інтернеті. Перше заняття відбудеться в суботу, 11 листопада 2017. Також в листопаді ми запросимо тих, хто шукає роботу щоб розповісти про можливості віддаленої роботи через інтернет. 21 листопада проведем музично-патріотичну годину до Дня Гідності та Свободи.

 

Наша бібліотека – це відкритий простір можливостей. Якщо ви хочете розповісти про щось цікаве, те що вас переповнює, про ваше захоплення, поділитися знаннями або враженнями від якоїсь події, подорожі, тощо. Приходьте до нас. Ми допоможемо підготувати та провести захід та запросити тих, кому це буде цікаво.

 

Кожна маленька і доросла людина хоче бути почутим і зрозумілим. І саме бібліотека стає в наш час тією культурною площадкою, де людина може самореалізуватися. І з іншого боку отримати натхнення та грунт для особистого зростання.

 

Робота з сім'єю в Дитячій бібліотеці триває, напрацьовуються нові форми спілкування, розширюються сфери співробітництва бібліотеки з інш

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)