В Україні злетять ціни на сигарети: скільки коштуватиме пачка

15 Жовтня 2021 08:11  0  1211

На Вкраїні та у світіВ Україні злетять ціни на сигарети: скільки коштуватиме пачка

Протягом найближчих років уникнути подорожчання сигарет в Україні не вийде

 

В Україні вже з 1 січня пачка сигарет у середньому може подорожчати на 8 грн. Крім того, в законопроєкті № 5600, який уже ухвалили в першому читанні, посилять правила для тютюнової сфери. Це також може відобразиться на ситуації на ринку.

 

Що змінює новий закон?

В Україні акцизи на сигарети підвищують уже протягом кількох років кожного 1 січня. А от ціни на тютюнові вироби ростуть тільки з березня-квітня. Пояснюється це просто: виробники забивають склади продукцією, на яку порахували ще старий акциз, а потім місяцями розпродають її.

 

Такі дії називаються форстолінг. І щоб уникнути цього, в новому законі прописали: якщо за місяць продати сигарет на 15% більше, ніж у середньому за місяць за останні три квартали, то доведеться заплатити акциз вищий – застосують коефіцієнт 1,5. Це фактично не дозволить продавати дешеві сигарети за старим акцизу.

"Часто виробники й імпортери перед підвищенням акцизного податку накопичують запаси продукції. Як відомо, вони мають право дореалізувати товар, який був виготовлений під старим акцизом. За фактом, акциз підвищений, а вироби ще місяць продають під старим акцизом більшим, ніж зазвичай обсягом і за новою ціною", – пояснює член комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Устенко.

 

Водночас експерт Дмитро Купіра вважає, що держава повинна створити такі умови, за яких ціни на тютюнові вироби ростуть швидше, ніж платоспроможність громадян. Адже куріння впливає на здоров'я і держава повинна вживати заходів, щоб люди курили менше.

 

Сигарети дорожчатимуть. Скільки доведеться заплатити?

Ухваленим в Україні законопроєктом передбачено таку тенденцію:

 

  • у 2022 році вартість кожної пачки сигарет у середньому може збільшиться на 8 грн і складе 50 грн;
  • у 2023 році сигарети подорожчають ще на 20 грн;
  • до 2025 року сигарети подорожчають до 100 грн за пачку.

 

В Україні злетять ціни на сигарети: скільки коштуватиме пачка

 

"Ми взяли на себе певні зобов'язання, ми повинні привести ціни на сигарети у відповідність з рівнем, який на сьогоднішній день є в Європі", – пояснив економіст Максим Праздіков.

 

Протягом найближчих років уникнути подорожчання сигарет в Україні не вийде. З одного боку, підвищення акцизів дозволить значно наповнити бюджет нашої держави, а з іншого – зробить куріння доступним не для всіх.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

11
Супер
6
Сміх
9
Жах
17
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

изображение_viber_2020-10-30_09-08-35.jpg

 

 

Пологи (г.)