Учні колегіуму дізнавалися, що ж робити з опалим та зібраним листям Есть фото

15 Листопада в 16:08  0  340

ОсвітаУчні колегіуму дізнавалися, що ж робити з опалим та зібраним листям

Осінь. Чудова пора, яку так люблять описувати поети. Пофарбовані у яскраві кольори дерева, легкий вітерець, що гойдає гіллям, наче заколисуючи його. Але інколи вітер, ніби пустуючи, налітає на дерева, зриває і з них листя, щедро встеляючи ним землю під ногами. Але мимоволі задаєш собі запитання – чому опадає листя? Що з ним стається узимку? Добре це для довкілля чи ні?

 

Саме ці питання і розглянули учні 5-Б класу Пологівського колегіуму №1 разом зі старшим вчителем хімії, екології та природознавства Аніщенко Оленою Валеріївною, під час презентації міні-проекту «Опале листя: користь чи шкода?», на яку були запрошені вчителі закладу.


І, як підсумок, з’ясувалось, що однозначної відповіді на питання - корисне чи шкідливе опале листя дати не можна. А що ж робити з опалим та зібраним листям?


Учні підкреслили, що листя не повинне залишатися на території, зібране в купи – це суперечить санітарним нормам і правилам експлуатації зелених насаджень. Тим більше, листя не повинне спалюватися – це небезпечно з екологічної точки зору, оскільки всі накопичені токсичні речовини потрапляють в повітря. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали й низка канцерогенних сполук, а також діоксини та діоксани – одні з найотруйніших речовин для людини.


Потрапляючи в людський організм, вони пригнічують імунну систему, руйнують гормони і вітаміни, створюють сприятливі умови для утворення злоякісних новоутворень. Їдкий дим від спалювання осіннього листя особливо небезпечний для дітей, у яких чутлива імунна система, літніх людей, які мають серцево-судинні, алергічні захворювання та проблеми дихальних шляхів, особливо астматиків.


Спалювання листя - шкода для довкілля, тому що згоряння листя призводить до загибелі мікроорганізмів в ґрунті, сповільнює відновлення ґрунту, до вигорання гумусу в ньому та зниження його родючості. Інколи люди дуже дбайливо вигрібають опале листя із садків, ще й вимітають залишки. Цього робити теж не можна, бо сад не буде отримувати перегною, який так необхідний для росту дерев, садової трави.


Особливо небезпечним є спалювання на присадибних ділянках рослин, які були оброблені різними хімікатами. Найбільшу кількість отруйних речовин вбирає бадилля картоплі, адже для знищення колорадського жука картоплю щиро і неодноразово скроплюють отрутами, часто навіть не задумуючись про їх склад. А вдихання продуктів згорання цих сполук ще шкідливіше, ніж самих сполук, і може бути надзвичайно небезпечним для здоров’я.


Приготування компосту - це чудовий спосіб, що дозволяє використовувати опале листя з вашого саду з користю. Такий компост послужить відмінним добривом для всіх рослин, що ростуть на вашій ділянці, а проблема з утилізацією листя вирішиться сама собою.


Всі присутні на заході зазначили,що ми, вчителі та школярі, на жаль, не спроможні вплинути на деякі процеси в нашому місті, хоча і можемо проводити роз’яснювальну роботу серед населення, тому учні 5-11 класів колегіуму і підготували серію екологічних агітаційних плакатів «Ні – спалюванню опалого листя!», як заклик до всіх пологівців дбати про власний організм та чистоту повітря в рідному місті.

 

 

 

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Loading...

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...

agroglobal.jpg

evrostil_neww.jpg

Пологи (г.)