Пологівці вийшли на “тихе полювання”, та чи виправдано?

7 Листопада в 08:27  0  2274

На районіПологівці вийшли на “тихе полювання”, та чи виправдано?

Сезон “тихого полювання” розпочався у вересні і набуває популярності серед пологівців. На авто та пішки грибники прочісують лісостеп у пошуках “їстівних” галявин. Завдячуючи сприятливій погоді, таких цьогоріч виросло чимало. Та чи безпечно збирати гриби до столу? Що про це думають самі “мисливці” та від чого застерігають лікарі?

 

Любов до грибів з першого “полювання”
Пологівець Володимир Фролов вирішив піддатися на вмовляння дітей поїхати збирати гриби. Минулого тижня їздили у Тарасівку та на “Галюки”:

 

“Гриби збирав вперше в житті. Спочатку пішов заради розваги з дітьми аби весело провести час. Та так захопився, що наступного дня поїхав туди вже з друзями. Грибів було “море”. За три години мені самому вдалось назбирати два відра. Довелось освоювати рецепти з консервування грибів на зиму. В основному збирали маслята і рядовку, часто натрапляли і на білий гриб.

 

Аби визначитися з невідомими нам грибами, фотографували та виставляли фото на форумі грибників у соцмережу. Вони нам підказували, який гриб не варто зрізати. Підозрілі гриби також обходили стороною. Вживали у їжу смаженими, вареними, консервованими, їли самі і пригощали друзів. Всі залишились задоволені і здорові. Купувати такі дорого, чому ж не скористатися сезоном і не зробити заготовки на зиму? Наступного року планую теж збирати гриби.”

 

“Маю негативний приклад”
Денис Іванов:

 

“Неодноразово друзі пропонували їхати за грибами, але я боюся такі їсти. Які б ти гриби не збирав, завжди є ризик ними отруїтися. Маю негативний приклад, коли мої друзі, ціла сім'я, після вживання грибів потрапили до лікарні. Жінка лишилась зору. Тому вживаю гриби куплені у магазині.”

Факт активного збору грибів пологівцями підтверджують і лікарі Пологівської БЛІЛ. З початку грибного сезону (вересень - жовтень) зафіксовані три випадки отруєння дикорослими грибами:
один випадок - вживання домашніх консервованих грибів, які збиралися на “Галюках”, і два випадки отруєння грибами, що збирались на території району біля авто та залізничних магістралей. Люди звернулися вчасно до лікарні і пройшли відповідне лікування.

 

Ризики отруїтися дикорослими грибами існують завжди, наголошує лікар-епідеміолог Тетяна Одинець:

 

“Кожного року наголошуємо, що дикорослих їстівних грибів у нашому районі немає, але люди продовжують їх збирати. Необхідно зважати на те, що ми проживаємо на території промислової області, де функціонують автомагістралі, залізничне сполучення. Екологічно чистих лісів у нас немає - і розраховувати на те, що їстівні гриби ростуть у степу та лісостепу, не варто. Гриб, наче губка, вбирає в себе все довкола. До того ж, теплі погодні умови сприяють тому, що гриб набуває нового вигляду. Наприклад, та сама бліда поганка може змінити колір і стати схожою на лисичку. Такий гриб не відрізнить від їстівного навіть досвідчений грибник. Так само білий гриб може мутувати.

 

Отруйні токсини, що містяться у грибах, не змінюють його природні властивості: ні за забарвленням, ні за смаком визначити його наявність неможливо.

 

Категорично не можна збирати гриби з пошкодженими ніжками, які мають темний колір, гриби сумнівного походження, такі що ростуть біля доріг, промислових підприємств, смітників. Дітям і вагітним заборонено вживати гриби у їжу.

 

Симптоми отруєння грибами:
Приблизно у перші години після вживання отруйних грибів людина може відчути симптоми інтоксикації: слабкість, запаморочення, нудоту, блювання, можливий рідкий стул, підвищення температури тіла. В таких випадках необхідно негайно звертатися до лікарні та отримати відповідне лікування. Якщо час буде упущено, знадобляться реанімаційні заходи.

 

Симптоми отруєння проявляються від 6 годин після вживання і до кількох днів, в залежності від кількості отриманого токсину. Алкоголь тільки посилює дію отруйного токсину, а не нейтралізує, бо є така хибна думка. Отруйний токсин не нейтралізується при тепловій обробці гриба.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

8
Супер
4
Сміх
18
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)