Що робити, коли термінал «з’їв» гроші, а переказ не виконав

30 Вересня 2021 14:05  0  989

Події містаЩо робити, коли термінал «з’їв» гроші, а переказ не виконав

Уявіть, що ви платите за комунальні послуги у терміналі чи перераховуєте комусь гроші у банкоматі, вже внесли готівку і раптом — «помилка». Це добре, якщо банкомат стоїть у банку, і з проблемою можна звернутися до працівників. А якщо термінал знаходиться просто у продуктовому магазині. Кого і як кликати на допомогу?


Пологівчанка Ольга розповідає ситуацію, яка трапилася з нею нещодавно. В одному із магазинів в терміналі IBOX вона закинула 100 гривень. Кошти внесла, і IBOX прийняв гроші, але не перерахував на рахунок.
— Термінал прийняв гроші і показав стартову сторінку. Нічого скасувати чи зробити якусь іншу дію — змоги не було, — каже дівчина. — На терміналі є номер гарячої лінії, я одразу ж набрала його, але реакції не було жодної. Я просто орієнтовно 15 хвилин очікувала на відповідь оператора, але почула лише мелодію, що стоїть у них на дзвінку.


Після цього пологівчанка звернулася у службу підтримки банку, на картку якого вона перераховувала гроші, і там вислухали її проблему. Сказали, що будуть вирішувати, та за два дні їй повернули назад гроші на картку.
І це добре, що у ситуації Ольги банк відреагував на скаргу свого користувача, та вирішив питання. А якби жінка, наприклад, платила за газ у цьому терміналі, то чи розбиралася б газова компанія з проблемою терміналу?
І скільки б часу на це пішло? А якби сума для перерахунку була кілька тисяч? Така ситуація може статися з кожним, ми не застраховані від неполадок техніки, будь-то IBOX, чи будь-який інший банкомат.


Є проблема — стукайте у всі двері
Єдине правильне рішення — одразу ж набрати гарячу лінію, яка вказана на кожному терміналі. Опишіть ситуацію, що склалася. Як пояснюють фахівці банку, вам знадобиться повідомити номер терміналу і його адресу, внесену суму і приблизний час проведення операції.


— Якщо клієнт зіткнувся з проблемою, що термінал прийняв купюру, але не зарахував її, то для з'ясування інциденту потрібно звернутись до нашого цілодобового контакт-центру за безплатним телефоном або у будь-якому месенджері, — коментує бренд-менеджер IBOX — Оператор у режимі онлайн оформляє з клієнтом заявку на перевірку терміналу на факт внесення купюри.

 

Максимальний термін на перевірку складає до 10 робочих днів. За словами бренд-менеджера, час потрібен їм для того, щоб отримати інформацію про результати перевірки терміналу від інкасаційної та технічної служби.
— В перший робочий день з моменту звернення клієнт отримує на свій мобільний номер телефону смс-повідомлення із номером заявки. Надалі за цим номером менеджер повідомляє клієнту результати перевірки.


Однак у випадку пологівчанки слухавку — не підняли.


На сайтах державних банків радять, якщо гроші не прийшли і немає чека, запам'ятайте:
дату платежу,
номер терміналу,
реквізити платежу,
суму і номінали купюр.


А якщо у банку чи мережі терміналів не реагують на дзвінки? В офіційному роз'ясненні Нацбанку пояснюють: у разі якщо звернення до надавача платіжних послуг безрезультатне, можна звернутися на телефонну «гарячу лінію» Національного банку України за номером: 0-800-505-240.


Що у цей час робить банк чи мережа терміналів?
При зверненні клієнта на гарячу лінію, банк проведе перевірку.
У таких випадках допоможуть записи камери відеоспостереження, яка вбудована в банкомат. Фахівці банку також перевірять програмне забезпечення банкомату: отримають інформацію про технічний збій або про те, що операція не була виконана до кінця.


Інкасатори розкриють і оглянуть сейфову частину банкомату, перерахують готівку, звірять всі операції по електронного журналу і вилучать надлишки грошей.
Після цих перевірок з клієнтом зв'яжеться менеджер банку і повідомить про результати. Якщо збій підтвердиться — гроші повернуть на рахунок клієнта.
У терміналах IBOX камерспостережень немає. Але вони знаходяться під відеоспостереженням магазину. Проте не у всіх магазинах є камери.


Як запобігти подібним інцидентам?
У мережі терміналів радять, перевіряти, щоб купюра була в належному стані та вирівняти її перед внесеннями до приймача.
— Потрібно уважно читати надписи на корпусі, щоб не внести банкноту в чековий відділ. А також слідкувати за інформацією на моніторі, може бути повідомлення, що тимчасово прийом купюр неможливий. Якщо термінал повертає купюри, краще скористатись іншим.


Щоб зменшити ризик виникнення проблем при роботі з терміналами чи банкоматами, фонд гарантування вкладів фізичних осіб теж склав перелік простих правил:


не вносіть в купюроприймач зім’яті або пошкоджені (надірвані та\або заклеєні) банкноти;
перед внесенням пачки банкнот, зніміть з неї гумки та затискачі;
не вносіть готівку більше ніж 40 купюр за один раз;
якщо на вулиці мороз (нижче -10-15 °C), користуйтеся банкоматами, що стоять в опалюваних приміщеннях. На холоді збільшується ймовірність виникнення технічних збоїв в банкоматі.


Ось телефони найпопулярніших банків та мереж терміналів, які є у Пологах. Якщо виникне проблема, то першим ділом — дзвоніть до них.
Ощадбанк — 0 800 210 800,
ПриватБанк — 3700,
Альфабанк — 0 800 50 20 50,
Credit Agricole — 0 800 30 5555,
IBox — 0 800 300 102.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
3
Жах
5
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)