Що означає вислів «брєд сивої кобили»?

20 Листопада 2020 12:23  0  766

АсортіЩо означає вислів «брєд сивої кобили»?

Вислів «брєд сивої кобили» вживають для визначення пустослів'я, балаканини і неймовірної нісенітниці. Даний фразеологізм широко використовувався в ХVIII столітті в значенні «говорити не по справі». За нашими спостереженням, пологівці теж часто застосовують цей вислів у повсякденному житті.

 

Звідки походить вислів?
За однією з версій, вислів «брєд сивої кобили» походить від ідіоми «бреше, як сивий мерин» (по суті, ці дві фрази є синонімами). У вираженні слово «сивий» означає не тільки масть тварини, але і те, що мерин старий або сивий. Раніше з сивими кобилами або меринами порівнювали недієздатних пустомелів поважного віку, які любили поговорити про свої колишні подвиги, які не завжди мали місце бути. Так розповіді стали сприйматися як порожнє базікання або брехня, а вислів став призвіськом. Його стали використовувати не тільки по відношенню до літніх людей, а й стосовно базік будь-якого віку.

 

Також існує версія - м'яко кажучи, не найбільш правдоподібна - що вираз «брєд сивої кобили» пішло від імені одного вченого - Brad Steve Cobile, який колись написав дуже безглузду статтю. Його ім'я, співзвучне зі словами «брєд сивої кобили» співвіднесли з науковою нісенітницею.

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

20
Супер
6
Сміх
3
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)