Час починати роботу в саду та на городі

7 Лютого 2015 16:15  0  2708

Живемо вдомаЧас починати роботу в саду та на городі

Зима добігає кінця і знову більшає клопотів у господарів. Адже потрібно впорядкувати сад, город і посіяти городину, засіяти зернові. Головне - робити все вчасно та не поспішати, адже, як кажуть господарі, навесні погода примхлива і тепло можуть змінити раптові заморозки.

 

Наразі можна обрізати дерева та кущі, якщо цього не зробили восени, так само потрібно обкопати дерева, підживити, наприклад, перегноєм, - каже фермер Анатолій Дерев’янко. - А ось навесні час обробити дерева та кущі від шкідників, та зробити це потрібно до того, як бруньки розпустилися, а потім ще раз. Після цвітіння рослини варто покропити ще двічі. Навесні також можна саджати кущі й дерева, та краще це зробити восени, адже тоді догляду за ними значно менше.

 

- Так само треба удобрити грунт. Для цього можна використовувати перегній, гній, нітрамофос з селітрою, - каже фермер.

 

- Потроху в приміщенні можна починати сіяти розсаду. Ящички з розсадою варто ставити на підвіконня, аби на рослини потрапляло світло й тепло. Якщо ж вирішили придбати розсаду, звертайте увагу не так на розміри самої рослини, скільки на її кореневу систему. Що краще вона розвинута, то більше шансів, що рослина добре вкорениться і буде рости. Вже в квітні розсаду можна пересаджувати на город. Навіть, якщо в травні раптом вдарить мороз, розсада вже прийнялася, а тому їй нічого не зашкодить. Аби ж наприклад, помідори дали гарний врожай, їх ще й потрібно пасинкувати, - зазначає пан Анатолій.

 

- Щодо полуниць, то їх краще пересаджувати в серпні, тоді вони добре приймаються. Проте робити таке можна і в березні, і в квітні, і в травні. Часник краще саджати восени. Якщо ж не зробили цього, то можна ранньої весни. Помідори можна посадити на початку травня, а огірки і квасолю – наприкінці. Картоплю можна саджати у квітні, раптовий заморозок її суттєво не пошкодить, - зазначає фермер.

 

- Перед тим як саджати розсаду, роблять ямку, в неї кидають перегній, якщо є така потреба, наливають воду, потім кладуть саджанець і загортають. Час від часу потрібно змінювати посіви рослин на ділянці. Наприклад, малина чи смородина після 5-6 років забирає всі поживні речовини, тому їх варто пересаджувати, а на їхню місце посадити щось інше. Так само сівозміна необхідна і зерновим, - вважає Анатолій Дерев'янко.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)