Рожеве озеро, гейзер, глина: якими природними дивами вражає відпочивальників Генічеськ Есть фото

13 Серпня в 11:26  0  2753

АсортіРожеве озеро, гейзер, глина: якими природними дивами вражає відпочивальників Генічеськ

Раніше чула про рожеві (вода в них пурпурового кольору) озера в Австралії, Іспанії, але, як виявляється, такі є і у нас в Україні. Погодившись на запрошення друзів з Генічеська, навіть не думала, що побачу такі дивовижні місця. Тож якщо за кордон цього року ви ще не з'їздили, але хотіли б набратися нових вражень від відпочинку, ділюся маловідомими, але неймовірними місцями.


Озеро рожеве

Рожеве озеро - місце з неймовірними червоно-рожевими марсіанськими пейзажами, розташоване на початку Арабатської стрілки у селі Приозерне. Біля озера можна побачити залишки зруйнованого солезаводу. Тут, до речі, проходив легендарний «Чумацький шлях». Колись чумаки їздили сюди за сіллю, а тепер – туристи за враженнями.

Це солоне озеро лиманного походження, яке наповнюється водою з Сиваша (мілководна затока Азовського моря), є найбільшим у Генічеському районі. Площа його поверхні майже 10 кілометрів, вода в озері у 21 раз солоніша від морської!

 

Раніше на озері видобували сіль, тому воно розділене дерев’яними стовпчикам на сектори — чеки, між ними вільно циркулює насичений соляний розчин (ропа), з якого осідає на дно сіль. Чим посушливіше літо, тим насиченіший колір озера. Береги вкриті сіллю, наче снігом. Вона з’являється тут природним шляхом у зв’язку з випарюванням води на сонці. У повітрі відчувається присмак солі і йоду. Солі тут так багато, що вона здається сніжними заметами.

Фантастичний рожевий колір озеро має завдяки мікроводорості, що здатна жити лише у дуже солоній воді. У воді міститься велика кількість мікроелементів, тому сіль та ропа з озера вважаються лікувальними. Ходити там краще босоніж. Ми теж так зробили, відчуття такі, наче ноги вкрило масляним солоним шаром. Варто брати з собою прісну воду, щоб потім змити сіль та мул зі шкіри.

Місцями соляне озеро вкрите водою, але її не багато - по щиколотки. Ходити там не так і легко - під чистим верхнім плесом ховаються чорні лікувальні грязі.
Коли підходиш до озера, відчувається особлива атмосфера – перш за все, завдяки туристам, яких там безліч.


Наші земляки також сюди їдуть за лікувальними грязями і неповторними заходами сонця. Фантастичні фотографії рожевого озера назавжди залишать гарні спогади про відпочинок на Азовському морі.

Місцеві збирають сіль, щоб потім продати її на трасі відпочивальникам.

 

Солоне озеро, як на Мертвому морі

Солоні озера у селі Щасливцеве є ще одним привабливим місцем для відпочинку влітку.
Штучні солоні озера заповнює ропа з Сиваша. Через велику концентрацію солі тіло здатне саме триматися на поверхні води. Саме тому ці озера порівнюють з ізраїльським Мертвим морем. Купання в них запам’ятається надовго, відчуття таке, наче ти некерований поплавок.


Гарячі лікувальні джерела

Десь за кілометр-півтора від солоного озера розташоване ще одне вражаюче диво природи – гейзер. Тут із-під землі б’є гаряче радонове джерело температурою 60 градусів, під самим потоком води можуть всидіти найвитриваліші. Вода в гейзері насичена йодом, бромом, сірководнем і хлоридом натрію (по запаху це досить відчутно). Таким чином можна не лише погрітися, а й підлікуватися. Багатьом пологівцям вже відоме це гаряче джерело, є позитивні відгуки про результати впливу цілющої води при хворобі суглобів. Однак перед візитом краще консультуватися з лікарем. Далеко не всім можна грітися у такій суміші, а дітям віком до 14 років взагалі купатися у гейзері заборонено. Особисто мого запалу вистачило лише на один візит до озера - просидівши у воді більше п'яти хвилин ризикуєш втратити свідомість.

 

Ось так відпочивальники на курортах Генічеська можуть купатися в морі і засмагати, потім ходити босоніж поверхнею вкритого сіллю висохлого озера, намаститися чорними лікувальними грязями, грітися у гарячому джерелі-гейзері, лежати на плесі солоного мертвого озера і зробити казкові світлини біля озера з рожевою водою, де колись добували сіль.

 

Окрім дивовижних озер, вода у морі на Арабатській стрілці доволі чиста з мінімальною кількістю медуз. Нехай відпочинок останнього літнього місяця стане особливим!

 

  

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

20
Супер
3
Сміх
3
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)