Ромео Гаспаряну – 60!

13 Березня 2013 09:47  0  3696

ОсобистістьРомео Гаспаряну – 60!

До ювілею видатного хореографа

Уміння танцювати дає тобі найбільшу зі свобод: виразити себе повною мірою, таким, який ти є. 

Меліса Хейден


Уміння танцювати, а тим більше створювати танець – це не просто талант, це Божий дар. Адже хореографи – це люди, у танці яких лунає биття їх серця, дихання, ритм їхнього життя.


Надзвичайно талановитий хореограф, корифей своєї галузі, є і на Пологівщині –– це Ромео Самвелович Гаспарян, який цьогоріч святкує свій 60-річний ювілей.


Народився Ромео Самвелович у 1953 році в місті Марнеулі (Грузія). Люблячі батьки з дитинства виховували у нього почуття відповідальності, справедливості, порядності, вчили впевнено досягати своєї мети.


Той факт, що мати Роза Саркісівна привела малого Ромео у танцювальний гурток, визначив його подальшу долю.


Після закінчення школи Ромео уже не уявляв свого життя без танцю, тому вступив на народне відділення Єреванського хореографічного училища (спеціальність «балетмейстер-постановник»).


Свою творчу діяльність він продовжив у лавах Радянської армії – в ансамблі пісні та танцю Білоруського військового округу.


Після повернення з армії працював у Державному заслуженому ансамблі пісні та танцю Вірменії, згодом – у Марнеульському районному будинку культури, хореографічній студії у Тбілісі.


Через буремні події на Кавказі у 1990-х роках Ромео Самвеловичу разом із родиною довелося покинути рідну Грузію та переїхати на Пологівщину, де жили родичі дружини Марини.


В Україні усе довелося починати спочатку. Але завдяки творчому завзяттю, працелюбності та оптимізму Ромео Гаспарян створює танцювальні колективи «Пролісок», «Оригінал» та «Союз». Серед перших «союзівців» були і сини Ромео Самвеловича – Армен та Давид.


У 1999 році Ромео Гаспаряна призначають директором Пологівського районного будинку культури. Та він не полишає улюбленої справи: пліч-о-пліч з дружиною Мариною Петрівною вони очолюють танцювальний колектив «Союз», вражаючи глядачів своєю бурхливою фантазією та талановитою постановкою. До речі, у Ромео Гаспаряна немає жодного номера, скопійованого чи схожого на чийсь інший. Усі вони неповторні, виплекані думками самого балетмейстера.
За величезний внесок у розвиток культурного життя Пологівщини у 2000 році Ромео Гаспаряна було занесено на районну Дошку пошани.


Як справжня творча людина, Ромео Самвелович не лише чудовий хореограф (до речі, він член обласної спілки хореографів). Його талант знайшов своє втілення й у вокальному жанрі. Такі відомі українські пісні, як «Минає день», «Чорнобривці» та «Два кольори», неодноразово викликали на очах глядачів сльози захоплення. Окрім цього, Ромео Гаспарян ще й чудовий кулінар! За його словами, однією з його «коронних» страв є український борщ, приготовлений за власним рецептом. Також митець добре знається на грузинській та вірменській кухнях.


У 2002 році в рамках телепередачі «Ми - українські» про Ромео Гаспаряна та його родину зняли документальний фільм.


За невичерпний талант, високу професійну майстерність, постійний творчий пошук, наполегливість та працелюбність у 2009 році Ромео Гаспаряну було присвоєне почесне звання заслуженого працівника культури України. Цікаво, що дізнався він про цю подію абсолютно несподівано, одним з останніх. А сталося це ось як: під час генеральної репетиції звітного концерту Запорізької області у м. Києві у Палаці культури «Україна» до Ромео Самвеловича почали приходити колеги та знайомі і вітати його. Та він ніяк не міг зрозуміти, з чим саме, доки вони не пояснили: перед початком концертної програми у гучномовець оголошували імена тих, хто отримує звання «Заслужений», і просили підготуватися до виходу на сцену. Серед них було ім’я Ромео Гаспаряна. До речі, цього ж року його занесено і до Пологівської районної Книги пошани.


Окрім того, Ромео Самвелович є засновником та учасником родинного ансамблю сім’ї Гаспарян, який також відомий не лише в Україні, а й далеко за її межами. Особливу підтримку у розробці нових задумів і постановок йому надають дружина Марина (у якої, до речі, день народження також 13 березня) та їхні діти Армен і Давид. Саме вони допомагають Ромео Самвеловичу, як керівнику танцювального колективу «Союз», у танці виражати свої ідеї, цінності, почуття. А Марина Петрівна є не лише його солісткою, а й талановитим костюмером, режисером усіх постановок. Окрім того, вона ще є художнім керівником й очолює театр мініатюр «Браво» Пологівського РБК.


У 2011 році танцювальному колективу «Союз» було присвоєне звання зразкового. Під керівництвом Ромео Гаспаряна «Союз» неодноразово займав перші місця у різних конкурсах та фестивалях: у Всеукраїнському фестивалі мистецтв національної культури «Ми - українські», Всеукраїнському фестивалі народної хореографії ім. П. Вірського, конкурсах «Українська родина», «Барвиста Хортиця» та багатьох інших.


Багато випускників «Союзу» продовжили справу свого талановитого наставника. Це хореографи ДШМ - І. Ходус, О. Кобець, Х. Буренко; у с. Новоселівці працює Д. Скорук; у с. Вербовому – О. Ходаківський; у с. Кінських Роздорах – О. Дмитренко; у м. Севастополі – С. Лобовик; у Дніпропетровську – А. Кашніков. Також серед молодих талановитих і вже знаних хореографів -Армен та Давид Гаспаряни.


Нині під керівництвом Ромео Самвеловича навчаються дитячі молодша, середня, старша та підготовча групи, група «Еліт-Оптима» (для тих, кому за 25). А нещодавно відбувся набір танцювальниць віком від 45 до 68 років! Наплив бажаючих навчатися у талановитого балетмейстера настільки великий, що, на жаль, набір на навчання припинено аж на 5 років.


Не перестає дивувати Ромео Самвелович своїми оптимізмом, працелюбністю та невичерпним талантом. Навіть день народження вони із дружиною святкують по-особливому, не так, як усі, – 13 березня Ромео та Марина запрошують гостей на музично-хореографічне дійство «Легенда про Кохання», хореографом-постановником якого є Давид Гаспарян.


Як говорив легендарний танцівник Жак д’Амбуаз: «Танцювати – значить уміти виражати себе у часі і русі, у щасті, радості, смутку і заздрості». Тож, шановний Ромео Самвеловичу, з ювілеєм Вас! Подальших Вам творчих успіхів та натхнення, нехай муза не полишає Ваше серце, щоб глядачі ще неодноразово могли радіти зустрічам із таємничим світом Вашого танцю!

 

Наталія Колісник,
старший науковий співробітник
КУ «Пологівський районний краєзнавчий музей»

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)