Загинув при виконанні службових обов’язків

22 Серпня 2013 14:07  0  2942

ОсобистістьЗагинув при виконанні службових обов’язків

22 серпня – Всеукраїнський День пам’яті працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків. По суті, це день поминання усіх тих, хто поклав своє життя на вівтар служіння Закону та правопорядку. 

 

Напередодні цієї дати Газета завітала до вдови, яка 33 роки тому, 19 лютого 1980 року, втратила чоловіка. Він був працівником міліції і загинув під час виконання службових обов’язків. Наш візит розбурхав у серці жінки спомини про минуле…

 

Сивочола 83-річна жінка розповіла нам про єдине кохання свого життя, про батька своїх двох доньок, самовідданого чоловіка, чудового сім’янина Івана Родька.

 

- Він загинув при виконанні службових обов’язків. Його фотографія висить на дошці пам’яті у стінах музею ГУ МВС України в Запорізькій області, - розповіла нам Єфросинія Михайлівна.

 

За словами жінки, Іван був її єдиним щирим коханням.

 

- Ми з Іваном познайомилися у Вінниці, звідки я родом, - продовжувала свою розповідь Єфросинія Михайлівна, а в цю мить у її очах бриніли сльози.

 

- Іван служив в армії. Познайомилися на танцях, відразу почали зустрічатися. Він був водієм і навчав солдатів водіння. Ми й не думали переїздити до Поліг, але його батьки, які жили у Вербовому, все просили сина повернутися додому. Навіть начальник військової частини вмовляв Івана не їхати, бо для нього у частині була робота, але він подався на батьківщину. Ну і я, звісно, з ним. На той час у нас вже народилася донечка Таня.

 

Вибачте, - пані Фрося знову витирає сльози, що градом котяться з очей. Пізніше зрозуміли, чому: Таня померла, коли їй було всього років три від роду. Згодом у родині з’явилося ще дві дівчинки - Наташа і Люда. Так, зі слів нашої оповідачки ми дізналися, що Іван Родько, повернувшись на Пологівщину, влаштувався водієм до Автоколони, а згодом - у міліцейський відділок. 26 років (з 1954) він шоферував у міліції.

 

- Він був працьовитий, безвідмовний. Його машина завжди була напоготові: як тільки скажуть, що треба кудись їхати, він, не гаючи часу, виконував свою роботу. Також був люблячим батьком - після смерті старшої донечки багато плакав, тримаючи біля грудей її фотографію. Наша сім’я була дружною. Родина Родько жила душа в душу. В сім’ї – затишок, злагода, у роботі – стабільність. А потім сталася трагедія. Іван Романович потрапив у ДТП, його збила машина. Смерть настала миттєво.

 

- Перед тим, як піти на роботу у день своєї смерті, Іван сказав мені, щоб я не хвилювалася, якщо він трохи затримається. Того дня чоловік разом з колегами збирався святкувати День радянської армії. Та так і не повернувся.

 

Як розповіли Газеті колишні колеги Івана Родька, він разом з колегою поїхав у Тарасівку на затримання злочинця. Коли повертались назад у відділок, вже було темно. На шляху між Басанню і Пологами міліціонери побачили трактор, який стояв на дорозі із увімкненими фарами. Іван Романович вийшов із машини і підійшов до трактора, щоб спитати, чи, бува, чого не трапилося, може, потрібна допомога. В цей час з боку Басані їхав КамАЗ. Водій, подумавши, що трактор їде на зустріч, почав його об’їжджати і скоїв наїзд на Івана Романовича. Пізніше було встановлено, що водій КамАЗа був п’яний.

 

Через раптову смерть Іван Родько не побачив ні своїх чотирьох онуків, ні п’ятьох правнуків. На превеликий жаль, скорботна Книга пам’яті працівників органів внутрішніх справ, які загинули при виконанні службових обов’язків, поповнюється записами і фотографіями, бо професія правоохоронця є однією з найнебезпечніших.

 

Бажаємо усім правоохоронцям завжди здоровими повертатися до родини, у рідний дім. 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)