Що таке різдвяний вертеп?

3 Січня 2013 17:01  0  11884

Запитай у "РАЙОНКИ"Що таке різдвяний вертеп?

Різдвяний вертеп - це старовинний ляльковий театр, на Русі його показували на Різдво Христове і на святках. У ці дні група людей ходили по домівках, прославляли Христа і показували вертеп.

 

За старих часів вертеп робився з дерев'яного ящика у вигляді будиночка, ці ящики зберігали і показували на кожне Різдво. Ящик нагадував печеру, в якій народився Божественне Немовля. Іноді вертеп робили багатоярусним, він міг бути схожим на каплицю або храм.

 

Сцену вертепу прикрашали, ззаду обов'язково поміщали ікону Різдва Христового або ікона Пресвятої Богородиці зі Немовлям Христом. Усередині вертепу малювали вікна, зірки хрести, писали композиції на біблійні сюжети. Сцена висвітлювалася свічками.

 

1485-www-ukr.jpg

 

Ляльок для різдвяного вертепу робили з дерева, картону або кольорової тканини. Ляльок кріпили на стрижні і водили їх по прорізах, зробленим в сцені, або управляли ними зверху, як маріонетками. Для різдвяного вертепу виготовляли ляльок зображують Рахіль (жінку з немовлям на руках), ангелів, пастухів, волхвів, воїнів і царя Ірода.

 

Вертепне дію тривало 10-20 хв. і супроводжувалося виконанням духовних віршів, ірмосів різдвяного канону, розповіддю про Різдво Спасителя. У різдвяному вертепі показували все дійство Різдва Христового. На початку дія розгортається на тлі печери, де народився Ісус. Закінчується уявлення знову цієї ж сценою, яку вдруге показують при запалюванні Віфлеємської зірки.

 

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
3
Сміх
4
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)