Отримав субсидію – чекай на ревізорів

31 Березня в 08:41  0  1253

На Вкраїні та у світіОтримав субсидію – чекай на ревізорів

Експерти вважають, що субсидіантів має бути на 20% менше

 

В Україні має побільшати соціальних інспекторів, які контролюють правильність призначення держдопомоги, а їхні повноваження – розширитися. Мінсоцполітики ініціює прийняття законопроекту “Про забезпечення держконтролю на час надання соціальної підтримки”, який вже є в Раді, але ще не розглянутий.

 

Якщо документ ухвалять, влада зможе краще виявляти зловживання при отриманні всіх видів соцдопомоги, перш за все субсидій на компослуги, а значить, заощадить витрати держбюджету, пояснюють у міністерстві. Експерти вважають, що субсидіантів має бути на 20% менше.

 

За словами глави Директорату соцзахисту населення Мінсоцполітики Віталія Музиченка, законопроект поліпшить якість перевірок, позаяк соцінспектори отримають нові повноваження. Ревізор зможе входити в житло з перевірками умов життя тих, хто вважає себе бідним і отримав або хоче отримати субсидію, а мешканці не матимуть права йому відмовити (зараз мають) ініціювати самостійне обстеження матеріально-побутових умов сімей (зараз – за планами керівництва).

 

Крім того вони зможуть безкоштовно (питання оплати не врегульоване) отримувати дані, необхідні для встановлення права на соцпідтримку, наприклад, в банках – про наявність рахунків, в Міграційній службі – про перетин субсидіантом або членами його сім’ї кордону, в БТІ – про наявність неврахованої житлоплощі, в сервіс-центрі МВС – про наявність авто. В першу чергу ревізори підуть з перевірками до тих субсидіантів, до яких у соціальних служб вже є питання: припустимо, хтось в родині задекларований як безробітний, але є інформація, що він перебуває за кордоном на заробітках, або людина нелегально підробляє візництвом на своєму автомобілі, здає “зайву” квартиру.

 

У законопроекті передбачено, що відповідальність за відмову допустити інспектора для перевірки буде “відповідно до закону”. А самих інспекторів має побільшати (зараз в Україні налічується 1493 інспектори, приблизно по одному на 4000 отримувачів держдопомоги). Також Музиченко впевнений, що інспекторам потрібно підняти зарплату, яка зараз не набагато вища від мінімальної.

 

“Зараз ми мало що можемо зробити, – каже соцінспектор Галина Петренко (Київ). – Нас і в квартири не пускали, і дані в БТІ або поліції про субсидіанта отримати складно. Ми можемо тільки припис виписати, але часто їх ігнорують”. Старший консультант з питань соцзахисту населення Інституту місцевого розвитку Антон Левицький каже, що держава має повне право перевірити, хто отримує бюджетні гроші, тому посилення перевірок є виправданим.

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

Пологи (г.)