З нового року вторинна ланка медицини буде реформована. Яких змін чекати пологівцям?

17 Листопада в 08:49  0  2589

На районіЗ нового року вторинна ланка медицини буде реформована. Яких змін чекати пологівцям?

Первинну ланку медицини в Україні реформовано. На черзі — вторинна. Які зміни очікують на українців уже спочатку наступного року? Як зробити свій похід до лікаря безплатним? Хто та за яких умов фінансуватиме медичні заклади у містах і селах? На якому етапі знаходиться Пологівська БЛІЛ, що підлягає реформуванню?

 

Лікарні стануть автономними - це передбачає отримання медичними закладами статусу некомерційних установ, як свого часу це було з первинною ланкою. Після вони мають укласти договір із НСЗУ. Лише за таких умов лікарні отримуватимуть фінансування від держави, що покриватиме витрати за надані пацієнтам послуги.

 

У Запорізькій області майже 48 відсотків закладів вже автономізовано. Інші мають пройти відповідні процедури до 1 січня 2020 року. Заклади, які не уклали договір з НСЗУ, фінансуватимуться за рахунок місцевих бюджетів.

 

Планова медична допомога або консультація вузького спеціаліста буде надаватися за направленням сімейного лікаря, з яким підписали декларацію. Екстрена медична допомога буде доступною для всіх, незалежно від того, чи є у людини декларація, чи ні.

 

Якщо ж ви звертаєтесь по допомогу до приватних медичних установ, отримати її безкоштовно там буде можливо, лише якщо цей заклад уклав договір із НСЗУ. Система медичних гарантій працюватиме і в селах.

 

Якщо пацієнт звертатиметься по допомогу до іншого населеного пункту, то за надану послугу їм ці витрати покриватиме держава. Принцип “кошти ходять за пацієнтом” діятиме не лише на рівні первинної ланки, а й на інших рівнях медичної допомоги.

 

Анонсована міністерством програма медичних гарантій має покривати всі види послуг: поліклінічна, амбулаторна, стаціонарна, екстрена, медична реабілітація, поліативна, допомога при пологах і вагітності та допомога дітям. Окрім надання амбулаторних, терапевничних, хірургічних послуг вперше виділено фінансування на реабілітацію.

 

На покриття цих послуг передбачено більшу частину коштів, виділених з бюджету 2020 року на медицину. Наступного року на медицину передбачено більше 113 мільярдів гривень. Перелік послуг буде переглядатися і розширюватися з кожним роком, повідомляється міністерством здоров'я України.

 

Фінансуванням забезпечать і швидку. Екстрена медична допомога входить у програму медичних гарантій і оплачуватиметься за новим принципом.

 

У бюджеті 2020 року закладені кошти і на придбання машин швидкої допомоги, ангіографів та іншого медобладнання. Не фінансуватиме держава такі послуги, як масаж, естетичну хірургію та інше.

 

Наблизитися до нової трансформації медичним установам допомогає східний міжрегіональний департамент НСЗУ. Він об'єднає Донецьку, Луганську, Дніпропетровську, Кіровоградську та Запорізьку області. Департамент буде виконувати комунікативну функцію між Міністерством, лікувальними закладами та місцевою владою, а також опікуватиметься аптеками та медичними установами, які уклали та укладатимуть договори з НСЗУ.

 

Як проходить підготовка до реформи вторинної ланки у Пологівській БЛІЛ, дізнавались у головного лікаря Романа Кравченка:

 

“Цього року наша установа стала автономною. Наразі ми займаємось підготовкою до укладання електронних договорів с НСЗУ. При цьому лікарня повинна відповідати визначеним вимогам, у тому числі обов'язкова наявність інформаційної медичної системи, без якої договір укласти неможливо. Робимо все від нас залежне аби заклад відповідав всім вимогам і спектр допомоги, що надається лікарнею, був якомога ширшим. Але всім вимогам НСЗУ наш заклад не може відповідати, тому ми не зможемо реалізовувати весь пакет медичних послуг.

 

Готуємось здійснювати пологову, перинатальну, хірургічну, терапевтичну, педіатричну допомогу. Багато лікарських робочих місць вже комп'ютеризовані і підключені до інтернету. Процес закупівлі комп'ютерного обладнання триває, паралельно запускаємо процедуру закупівлі медичної інформаційної системи. Після впровадження системи і реєстрації в ХЕЛС, можна говорити про наступний етап - заключення договорів с НСЗУ. “

 

Як працюватиме програма медичних гарантій, анонсована міністерством, та які послуги для пологівців залишаться безкоштовними, дізнаємось з квітня наступного року.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
9
Сміх
59
Жах
14
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)