Реформа електропостачання: як будемо платити за світло в 2019

27 Грудня в 07:14  0  1150

На Вкраїні та у світіРеформа електропостачання: як будемо платити за світло в 2019

У липні 2019 року в Україні почне роботу новий ринок енергетики

 

З початку наступного року український ринок електроенергії почне змінюватись, щоб працювати за європейською моделлю. Попрощаємося із монопольними обленерго – відтепер вони перетворяться на оператора системи розподілу та постачальника електроенергії, і надаватимуть відповідні послуги. Зміниться система нарахування за послуги.

 

Як тепер платитимемо, кому і за що – розбиралися журналісти 24 каналу.

 

У листопаді мешканці Києва почали отримувати нові рахунки за спожиту електроенергію, а з ними – зразок заяви договору для споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії. У компанії ДТЕК Київські електромережі роз'яснили – що зміниться, як і далі користуватися електроенергією, кому платити за рахунками.

 

Але ці зміни універсальні і стосуватимуться не лише киян – за таким самим принципом будуть розділені усі колишні обленерго.

 

Що зміниться?
У липні 2019 року в Україні почне роботу новий ринок енергетики. Це передбачено Законом "Про ринок електричної енергії". Його називають "енергетичним безвізом", він має зробити ринок відкритим і створить нові можливості і вигоди для енергобізнесу і клієнтів.

 

Вже з 1 січня наступного року енергопослуги клієнтам надаватиме не одне обленерго, а дві різні компанії: оператор системи розподілу (ОСР) і компанія-постачальник.

 

Функції оператора системи розподілу електроенергії:

відповідає за якість і надійність електропостачання;

керує системою розподілу;
експлуатує та ремонтує лінії електропередач, підстанції та інші енергооб’єкти;
здійснює під’єднання/від’єднання від системи розподілу (ліній);
встановлює лічильники електроенергії й фіксує їхні показання.

 

Функції компанії-постачальника електроенергії:

постачає електроенергію споживачам;
обслуговує клієнтів із питань нарахувань та розрахунків вартості й умов оплати, коректності розрахунків за електроенергію;
надає клієнтам додаткові послуги, наприклад, з енергоефективності.

 

У кожному регіоні держава вибирає одного постачальника електроенергії населенню та малому бізнесу, називається він Постачальник універсальної послуги.

 

Як приєднатися?

Отже, з наступного року споживачі матимуть 2 договори – про надання послуг з розподілу і про постачання електроенергії.

 

Щоб переукласти договір з новою компанією, не треба особисто заповнювати і приносити бланк заяви. Держава передбачила спрощену процедуру. Достатньо:

користуватися послугами і своєчасно оплачувати рахунки – ви автоматично приєднаєтесь до послуг компанії-постачальника електроенергії. Але варто ознайомитися зі зразком заяви – там є інформація про зміни.
також ознайомтеся з договором і тарифами на електроенергію, які встановила держава.

 

Що зміниться в рахунках?
Лише зовнішній вигляд, і то – після 1 лютого. Кожен споживач отримає загальний платіжний документ з новими реквізитами. У платіжці буде два окремих рядки: за послуги розподілу і за послуги постачання електроенергії.

 

Чи подорожчає електроенергія?
Ні. Принаймні, поки що. Поділ тарифу на 2 частини не впливає на тариф. Його встановлює і контролює держава. Але завдяки поділу послуг на постачання і розподіл – це, до слова, європейська практика – споживач чітко розумітиме, кому і за що платить (дивіться у інфографіці вище – за що відповідатиме кожна енергокомпанія).

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)