Підприємцям нагадують про доцільність державної реєстрації власної потужності

18 Грудня в 10:02  0  288

На районіПідприємцям нагадують про доцільність державної реєстрації власної потужності

Пологівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області інформує про доцільність державної реєстрації власної потужності.

 

4 квітня 2018 набув чинності Закон України «Про державний контроль …» (№ 2042)року набувчинності Закон України «Про державний контроль за дотриманнямзаконодавства про харчовіпродукти, корми, побічніпродуктитваринногопоходження, здоров’я та благополуччятварин» (№ 2042).

 

Закон був прийнятий Верховною Радою України ще 18 травня 2017 року, але основна частина його положень набирає чинності сааме сьогодні.

 

Зазначений Закон є значним кроком у реформуванні системи державного контролю безпечності харчових продуктів, її наближенні до європейських принципів здійснення контролю, що є надзвичайно важливим у контексті виконання зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Документ розроблявся за допомогою експертів Проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» та активно підтримувався Єврокомісією.

 

Як зазначають фахівці та експерти галузі, йдеться про нову систему контролю якості та безпечності харчових продуктів, коли держава перестає диктувати підприємствам, що і як робити, а лише контролює, щоб продукція, що випускається, була безпечною для людини.

 

Ще однією новацією, яка запроваджується згаданим Законом, є періодичність перевірок. До набуття чинності Закону про контроль плановий захід державного контролю операторів ринку з високим ступенем ризику здійснюється максимум раз на два роки, з низьким – раз в п’ять років.

 

З набуттям чинності нового Закону контроль стане ризик-орієнтованим і буде проводитися з періодичністю, достатньою для досягнення цілей цього закону – підвищення безпечності продуктів. Тобто, підприємства перевірятимуть залежно від ступеню ризику для життя і здоров'я людей.

 

Наприклад, суб’єкт господарювання, який віднесений до високого ступеня ризику, буде перевірятися раз у квартал. Під час такої категоризації братимуться до уваги вид продукції, з якою має справу підприємство, особливості відповідного виробничого процесу, кількість виготовленої продукції, результати попередніх заходів державного контролю, ефективність бізнес-процесів підприємства й інша інформація, що може свідчити про порушення ним законодавства.

 

У Пологівському районі зареєстровано 409 об’єктів господарювання, з них 10 сільгосппідприємств, а це дуже малий відсоток. Тому, Пологівське районне управління ГУ ДПСС в Запорізькій області повідомляє про адміністративну відповідальність керівників підприємств за повільну державну реєстрацію потужностей.

 

За порушення нового Закону передбачені жорсткі санкції для порушників. Так сума штрафу для юридичних осіб може досягати 70 тисяч гривень – залежно від скоєного правопорушення. Суми штрафів фіксовані й визначені у мінімальних заробітних платах (на 2018 рік встановлено мінімальна заробітна плата у місячному розмірі 3723 гривні), що знімає корупційні ризики та дозволяє уникнути можливості впливу перевіряючого на оператора ринку.

 

Закон визначає 8 видів порушень із 19-ти, накладанню яких передує припис – письмова вимога посадової особи органу контролю про усунення порушення. Невиконання припису тягне застосування заходу адміністративного впливу у вигляді штрафу.

 

Для прикладу – це такі порушення як:

 

– виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів з використанням незареєстрованої потужності – штраф 74 460 грн на юридичних осіб, на фізичнихосіб-підприємців – 40 954 грн;

 

– виробництво, зберіганняхарчовихпродуктівабокормів без отриманняексплуатаційногодозволу – штраф 111 690 грн на юридичнихосіб, на фізичнихосіб-підприємців 74 460 грн;

 

Слід зауважити, що з 4 квітня поточного року у разі надходження звернення громадянина про порушення у сфері безпечності харчових продуктів має право здійснювати позапланові перевірки без отримання погодження органу державної влади, який здійснює формування політики у цій сфері (Державної регуляторної служби або Міністерства агарної політики та продовольства). Реалізація положень Закону у цій частині дозволить оперативно реагувати на звернення фізичних осіб та проводити щодо усунення порушень.

 

За додатковою інформацією звертатись до Пологівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області за адресою: вул.Державна буд.98, м.Пологи, або за телефоном 50500.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)