Районів менше – користі більше

27 Січня в 16:48  0  1646

На районіРайонів менше – користі більше

Наша країна переживає непростий час змін та реформ. І подекуди розібратися з усіма процесами, що так швидко і одночасно втілюються в життя, буває зовсім непросто. Що відбувається з територіальною реформою, що буде з селами, які не ввійшли в громади, коли можна очікувати перші результати – про ці та інші важливі тези нової системи питали у голови Пологівської райдержадміністрації Артура Крупського.

 


 

Процес триває
Процес децентралізації триває. І питання адміністративно–територіальної реформи полягає не тільки в об’єднанні громад як базових територіальних одиниць, а й в укрупненні районів за рахунок скорочення їх кількості. В Запорізькій області перспективним планом передбачено утворення з 20 районів всього п’ять. Таким чином в Пологівський район з центром у місті Пологи, згідно концепції реформи, вірогідно ввійдуть райони, які зараз об’єднані в госпітальний округ: м. Токмак і Токмацький район, Оріхівський, Гуляйпільський, Більмацький та Розівський райони. Таке об’єднання зумовлено тим, що за планом регіонального розвитку мінімальна чисельність населення в новоорганізованих районах має становити не менше 120 тис осіб.

 

Для чого
Зменшення районів шляхом їх укрупнення – це доцільніше, якісніше використання фінансових ресурсів, прозора робота влади, зменшення бюрократичного апарату. Зараз наші райони різні і за кількістю, і за можливостями. Нова система допоможе збалансувати їх.

 

Працюємо за схемою
Схема наступна: Мінрегіонбудом подається законопроект, який проходить слухання в комітетах, і таким чином затверджуються нові кордони збільшених районів.Хоча сьогодні є альтернатива такому рішенню. Народним депутатом Ігорем Артюшенком готувався інший законопроект – чи буде він розглядатися, невідомо, але за цим проектом районів буде шість, з утворенням Токмацького. В такому випадку кордони районів будуть ділити по громадам, розглядатиметься можливість приєднання сіл, які не ввійшли в об’єднані громади, в ті територіально наближені райони, яким не вистачає населення для створення повноцінного району. При цьому не буде враховуватись волевиявлення населення. У 2020 році процес обєднання районів має вже завершитися.

 

Основні кроки:

Затвердження нової територіальної основи для діяльності органів влади на рівні громад і районів.

 

Передача, децентралізація повноважень влади органам місцевого самоврядування та їх розмежування між рівнями і органами за принципом субсидіарності.

 

Створення належної ресурсної бази для здійснення повноважень місцевого самоврядування.

 

Упорядкування системи державного нагляду за законністю діяльності Органів місцевого самоврядування.

 

Розвиток форми прямого народовладдя: вибори, референдуми.

 

Удосконалення механізму координації діяльності місцевих органів виконавчої влади.

 

Що це дасть Пологам?
Пологи отримують статус міста обласного підпорядкування. Це додаткові бюджетні інвестиції, розвиток доріг, інфраструктури. Розміщення в місті територіальних представництв органів виконавчої влади( податкових, пенсійних та інших установ). Безсумнівно, це стане поштовхом для розбудови міста.

 

В громаду ввійдуть усі
Одночасно з об’єднанням районів відбудеться автоматичне приєднання сіл, що добровільно не приєдналися до громад. Для цього буде внесено доповнення до закону, і такі території будуть приєднані по перспективному плану, прямою нормою закону. Зараз кожна громада (село чи місто) являє собою центр, який дає можливість створювати власну місцеву владу. За новим законом базовим рівнем відтепер вважається громада, до складу якої входить один або кілька населених пунктів. Основні засади, яким має відповідати таке об’єднання: фінансова самодостатність, можливість надавати адміністративні та соціальні послуги, нерозривність території.

 

Вибори в ОТГ
Станом на 19 січня інформації щодо призначення дати виборів в територіальних громадах не було. Це був останній день для узгодження призначення дати на 31 березня. Згідно дотримання строків проведення виборів, можемо чекати їх у день проведення другого туру президентських виборів, але це поки що припущення. Чекаємо рішення ЦВК.

 

 

 

Автор: Марина АНДРУСИШЕНА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)