Сезон пестицидів: що робити, якщо постраждали бджоли?

7 Травня в 17:25  0  1331

На районіСезон пестицидів: що робити, якщо постраждали бджоли?

З початком сезону сільськогосподарських робіт починається і період обробки рослин пестицидами й агрохімікатами. Нерідко люди скаржаться на погане самопочуття. Вони переконані, що виною цьому обробка полів. Куди звертатись, якщо поле біля вашого населеного пункту кроплять без попередження або постраждала ваша пасіка.

 

У ЗМІ попереджають, якщо насадження району планують обробляти препаратами від шкідників та гербіцидами. Жителі районів міста, розташованих неподалік від земельних угідь, відчули на собі вплив хімічних речовин.

 

Ситуація 1
- Зранку гуляла з собакою, відчула у повітрі якийсь дивний запах, а ще гіркуватий присмак у роті. У своїх спостереженнях я була не самотня - сусіди розповідали приблизно те саме, - нарікає жителька ПЛМГ пані Олена.

Пологівські бджолярі розповідають про мор бджіл на їхніх пасіках.

 

Ситуація 2
- Нещодавно недалеко від будинку (я живу поруч із лісосмугою у віддаленому районі міста) розмістив пасіку. Днями побачив загибель кількох бджолосімей. Коли бджоли помирають цілими сім'ями, то зі свого досвіду знаю, що це або отруєння або нестача їжі. Останнє відкидаю одразу, бо коли бджолам нічого їсти, вони викидають з вулика трутнів, цього разу такої картини я не спостерігав, - розповідає пасічник Сергій Панченко.

 

Ситуація 3
У місцевого бджоляра під час обробки полів місцевою агрофірмою вимерли всі робочі бджоли (медоноси).

 

Чоловік звернувся зі скаргою до Пологівської Держпродспоживслужби.

 

В результаті проведення розслідування було створено комісію, до якої ввійшли заступник начальника головного районного управління держпродспоживслужби, головний агроном та управляючий агрофірмою, що проводила роботи з гербіцидами, провідний інспектор фітосанітарного відділу держпродспоживслужби.

 

В ході розслідування постраждалий пасічник та представники агрофірми змогли домовились та не довели справу до суду, - повідомляє Олег Лемешко - заступник начальника Головного районного управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області.

 

Як має відбуватися процедура подання скарги?

Постраждалому необхідно написати скаргу до держпродспоживслужби, після чого провести експертизу померлої бджоли на наявність пестицидів (у єдиній лабораторії в столиці). "Задоволення" не з дешевих, бо коштує близько 3000 грн. Після чого у судовому порядку постраждалий має вимагати компенсацію від агрофірми. Варто додати, що основною умовою є офіційна реєстрація пасічника у місцевій держпродспоживслужбі, що дає йому право діяти згідно закону.

 

Постраждалий бджоляр (стосовно останнього випадку) не був зареєстрований відповідним чином, та й після нагадувань про реєстрацію не поспішає з'являтися до держпродспоживслужби. Цього разу інцидент вирішено, але якщо ситуація повториться, результат може бути іншим.

 

Обробку полів повинні здійснювати відповідно до законодавства України та Державного реєстру, повідомляють у відділі агропромислового розвитку Пологівської РДА.

 

Процес обробки рослин довготривалий. Він може проводитись у декілька етапів. Про кожну обробку власники господарств мають повідомити заздалегідь.

 

Якщо ж жителів села чи міста не попередили, що неподалік буде здійснюватись розпилення хімікатів, вони можуть звернутись зі скаргою до Головного районного управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області.

 

Що потрібно знати?
За інформацією Держпродспоживслужби, усі роботи з пестицидами мають проводитися при температурі не вище 24°С при мінімальних висхідних повітряних потоках. При похмурій погоді дозволяється проводити роботи з пестицидами при температурі не нижче +10° С.

 

Обробляти поля пестицидами аграрії можуть до 10 ранку та після 18-ї вечора на відстані не менше ніж 150 м від житлових зон чи інших об'єктів господарювання.

 

Повідомляти про оброблення потрібно завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки. Адміністрація господарства має сповістити населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів.

 

Якщо аграрії будуть дотримуватися всіх перелічених норм, то ніякої шкоди ані людям, ані комахам не завдадуть.

 

Автор: Ольга АНГЕЛОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
4
Сміх
16
Жах
14
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)