Змушувати учнів прибирати у класі - незаконно? У Пологах - інша практика

17 Жовтня в 11:45  0  682

АсортіЗмушувати учнів прибирати у класі - незаконно? У Пологах - інша практика

Учні Пологівських шкіл продовжують чергувати у класах - витирають дошку, миють вікна та парти, поливають квіти. Найбільше школярі висловлюють небажання відвідувати планові відпрацювання у школах та суботники.


"У ст. 52 Закону України «Про освіту» написано, що «відволікання учнів за рахунок навчального часу на роботу і здійснення заходів, не пов'язаних з процесом навчання, забороняється», так само прописано у ст. 43 Конституції України: «Використання примусової праці забороняється».


Це означає, що жоден учень не зобов’язаний брати участь у шкільних суботниках чи прибирати в класі. Цю роботу має виконувати прибиральниця, на заробітну плату якої виділяються кошти з бюджету», - зазначає Станіслав Куценко, керівник Київського управління юстиції. - У випадку, коли у школі учня примушують до чергувань, він може оскаржити ці дії. Спочатку звернутися з заявою до директора школи, а якщо той відмовиться звільнити від робіт - написати скаргу до управління. освіти.

 

У Пологівському районному відділі освіти спеціалісти зазначають, що прививання учням елементарних правил самообслуговування не варто розцінювати, як примусову працю. Адже набуття навиків дотримання порядку на території загального перебування - виховує трудові якості і відповідальність у школярів.

 

Довідка:
Конвенція міжнародної організації праці говорить про те, що примусова чи обов'язкова праця не включає в себе дрібні роботи общинного характеру, тобто роботи, що виконуються для прямої користі колективу членами даного колективу і які тому можуть вважатися звичайними громадянськими обов'язками членів колективу при умові, що саме населення або його безпосередні представники мають право висловити свою думку про доцільність цих робіт.


Цікавий досвід мають Японські школи.
Там учні щодня після уроків повністю самостійно прибирають школу: класні кімнати, коридори, актові зали і навіть туалети. Участь у цьому беруть не лише чергові, а й усі діти в кожному класі. Прибиральників у місцевих школах немає зовсім. Мабуть, там не знайдеш тих хто захоче приліпити жуйку під парту чи обмалювати стіни, коли знає, що сам же буде все це чистити та мити після уроків.

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Всего комментариев: 1

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

 1  Тарас Кот   alt 20.10.2018 20:45
В Законі чітко прописано "...за рахунок навчального часу".
Ну так прибирають то не на уроках, а після них, у свій вільний час.
Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)