Що журналісти “Наших Грошей” виявили по закупівлях під протидію Covid-19 у пологівських лікарнях?

10 Червня в 09:44  0  1093

На районіЩо журналісти “Наших Грошей” виявили по закупівлях під протидію Covid-19 у пологівських лікарнях?

Журналісти українського проекту “Наші Гроші” порівняли закупівлі місцевих установ під протидію коронавірусу із закупівлями інших замовників по всій Україні. Всі такі закупівлі по країні проходили без конкурсу, замовляли відносно стандартизований тип продукції. Але так трапилося, що одні змогли знайти дешеві ціни, а інші купували в якихось noname-ФОПів з 30%-ю різницею в ціні. Здається, 30% коштів платників податків можна було б зекономити і на Пологівщині.

 

Для розуміння масштабів, нижче наводимо перелік новин від колег із редакції “Наші гроші” за останні 10 днів:

 

Covid-19: в Токмаку замовили монітори пацієнта на третину дорожче, ніж райлікарня Кагарлика

 

Covid-19: “Швидка допомога” купувала нестерильні комбінезони на 30% дорожче від таких же стерильних

 

Covid-19: судмедекспертиза і обласна лікарня в один день купили однакові рукавички з 100% різницею в ціні

 

Covid-19: в Токмаку придбали кисневі концентратори на третину дорожче від поліклініки Горішніх плавнів

 

Covid-19: інфекційна лікарня переплачує 200 тисяч за медикаменти

 

Covid-19: закупівельні ціни на марлю після початку пандемії збільшилися вдвічі

 

Covid-19: медики переплатили за термометри 35%

 

Covid-19: приазовська лікарня купила концентратори кисню на третину дорожче від інших лікарень

 

Зокрема журналісти “Наші Гроші” повідомляють наступну інформацію щодо закупок, проведених Пологівським “ЦПМСД” та Пологівською БЛІЛ:

 

Переплатили за термометри 35%

КНП “Пологівський центр первинної медико-санітарної допомоги” 15 травня замовило ТОВ “Центр-діна” безконтактні термометри на суму 80 тис. грн. Про це повідомляється у системі електронних закупівель “Прозоро“. Йдеться про 32 термометри Berrcom JXB-178 вартістю 2500 грн/од.

 

Угоду укладено без проведення конкурсних процедур з огляду на необхідність протидії коронавірусний хворобі Covid-19.

 

Також такі термометри у відкритих джерелах пропонують по 1799 грн/од.

 

Загалом вартість придбаних термометрів на 20-22,4 тисяч гривень вища за ринкову.

 

Запорізький ТОВ “Центр-діна” належить Володимиру Подлєсному та через ТОВ “Стройресурс” Геннадію Шапошнікову.

 

Фірма продала пологівським лікарням опромінювачі з ціновою різницею у 20%

27 Травня 2020

 

КНП “Пологівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування” 2 квітня замовила ТОВ “Центр-діна” бактерицидні опромінювачі на суму 72 тис. грн. Про це повідомляється у системі електронних закупівель “Прозоро“.

 

Йдеться про 10 штук пересувних опромінювачів ОБПе-225 М за ціною 7 200 грн/шт (без ПДВ).

 

При цьому, вже 13 травня КП “Пологівський центр первинної медико-санітарної допомоги” замовило фірмі “Центр-діна” такі опромінювачі по 5999 грн (без ПДВ).

 

“Пологівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування” входить до структури Пологівської районної ради, а “Пологівський центр первинної медико-санітарної допомоги” – до Пологівської міської ради.

 

Обидві угоди укладені без проведення конкурсних процедур з огляду на необхідність протидії коронавірусний хворобі Covid-19.

 

Купили оглядові рукавички за ціною у 2,5 разів дорожче від допандемічних часів

26 Травня 2020

 

КП “Пологівський центр первинної медико-санітарної допомоги” 13 травня уклало угоду з “Торговий Дім “Волес” на поставку оглядових рукавичок та шапочок загальною вартістю 109 тис. грн. Про це повідомляється у системі електронних закупівель “Прозоро“.

 

Зокрема, замовлено “Рукавички оглядові латексні неопудрені Care 365 розмір M (50 пар в уп)” 2000 пар за ціною 6,00 грн/пара, без ПДВ.

 

Тож загальна сума переплати в закупівлі від КП “Пологівський центр первинної медико-санітарної допомоги” становить 66320 гривень.

 

Закупівлі для запобігання поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби Covid-19 здійснюються за спрощеною процедурою звітування без проведення конкурсних процедур.

 

Стосовно виявлення фактів закупівлі за завищеними цінами журналістами проекту “Наші Гроші” адміністрація КП "ПОЛОГІВСЬКИЙ ЦПМСД" надала письмове роз'яснення журналістам “Районки” :

 

“З метою недопущення поширення захворювання та локалізації осередку інфекції для проведення комплексу протиепідемічних заходів та безперебійної роботи первинної медичної допомоги, здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби COVID-19 КП «Пологівський ЦПМСД» здійснювали закупівлю засобів індивідуального захисту для безпечної роботи медичного персоналу, також були закуплені безконтактні термометри для проведення пацієнтам та працівникам температурного скринінгу, бактерицидні опромінювачі для проведення дезинфекції приміщень.

 

Під час карантину товар на складах у постачальників дуже швидкими темпами закінчився. На ринку з’явилося багато «одноразових» фізичних осіб-підприємців, які зарекомендували себе з ненайкращого боку. Згідно Закону України від 17.03.2020 № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», передбачена можливість 100% попередньої оплати за товар, а не після отримання товару на склад замовника. Чим і користувалися недобросовісні постачальники.

 

Для здійснення закупівлі товарів чи обладнання медичного призначення в медичній організації потрібні відповідні документи державної реєстрації – свідоцтво про державну реєстрацію, паспорт або сертифікат якості, декларація та додаток до декларації, інструкція з використання. У багатьох продавців товару зазначений перелік документів був відсутній.

 

Працівниками підприємства проведений моніторинг щодо закупівлі необхідного товару та обладнання медичного призначення. Проведені перемови з постачальниками та надані цінові пропозиції. З тих пропозицій, що були запропоновані постачальниками, обрані найдешевші з повним пакетом документів затвердженого зразка та в оригінальній упаковці завода-виробника з гарантійним терміном 12 місяців.

 

Заключено договори з надійними постачальниками, з якими уже не один рік наше підприємство співпрацює. Головний лікар та працівники підприємства мали на меті забезпечення життя та здоров’я медичного персоналу від небезпечного вірусу, який на час переговорів з постачальниками був у самому розпалі.”

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

14
Супер
8
Сміх
10
Жах
55
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)