Змінено форму реалізації повноважень органів прокуратури

29 Червня в 11:22  0  968

На районіЗмінено форму реалізації повноважень органів прокуратури

Право громадян на індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисте звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів закріплено ст.40 Конституції України.

 

Відповідно до перехідних положень Конституції України, прокуратура виконує функцію нагляду за додержанням і застосуванням законів, до введення в дію законів, що регулюють діяльність державних органів щодо контролю за додержанням законів.

 

Разом з цим, Законом України «Про прокуратуру», який був прийнятий Верховною Радою України 14.10.2014 та опублікований в офіційному виданні 25.10.2014 (далі — Закон), передбачає, що органи прокуратури з 26.10.2014 виконують функцію нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами виключно у формі представництва інтересів громадянина або держави в суді. Також, відповідно до вимог пункту 1 розділу ХШ «Перехідні положення» даного Закону, органи прокуратури з 26.10.2014 позбавлені повноважень, передбачених п.п.3-5 ч.1 ст.20, ст.21 та ст.23 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 в частині порядку, приводів та підстав для проведення перевірок у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів, прийняття постанов та внесення подань.

 

Враховуючи це, місцева прокуратура рекомендує, відповідно до вимог ст.16 Закону України "Про звернення громадян", скарги на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подавати у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі.

 

Разом з цим, це не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду.

 

В свою чергу представництво інтересів громадян або держави в суді органи прокуратури здійснюють за наявності для цього підстав, передбачених нормами матеріального та процесуального законодавства.

 

Крім того, повідомляю, що Законом України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 суттєво змінено форму реалізації повноважень органів прокуратури.

 

Зокрема, органи прокуратури України позбавлено функції здійснення нагляду за додержанням і застосуванням законів. Наразі прокурорський нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина здійснюється виключно у формі представництва.

 

Також, Конституцію України доповнено статтею 131¹, відповідно до якої прокуратура здійснює представництво інтересів лише держави.

 

 

Начальник Пологівського відділу
Токмацької місцевої прокуратури К.Борт

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

Тисни сюди

evrostil_neww.jpg

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)