Чи мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті багатодітні матері?

24 Березня 2013 15:12  0  19326

Запитай у "РАЙОНКИ"Чи мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті багатодітні матері?

На минулому тижні до редакції надійшов лист від нашої постійної читачки, пологівчанки Олени Пістун (Містюк) з проханням опублікувати ЗУ, який роз’яснює права багатодітних матерів. До вашої уваги текст листа:

 

«Уважаемая редакция! Прошу вас опубликовать законы в которых говорится о правах многодетных семей. В среду, 21 марта, я села в маршрутку №1 Мамаджанова и предоставила документ «батьки багатодітної родини», после этого водитель начал на повышенных тонах рассказывать мне, что это не тот документ, по которому я могу ездить бесплатно. Он сказал, что этот документ действителен лишь при присутствии со мной детей. Но у моих детей есть такие же документы, в которых пишется «дитина багатодітної родини». Как мне быть в данной ситуации? До каких пор наши перевозчики будут «лошить» людей. Я с этим вопросом буду также обращаться в горсовет. Почему у пенсионеров есть льготы и они когут їздить безплатно, а я нет? Мне нужно содержать несовершенолетних детей за свой счёт, а перевозчикам за льготников государство доплачивает. И вообще, Мамаджановы хамы, что отец что сын.. Жду ответа.»

 

Анатолій Шелудько, начальник відділу персоніфікованого обліку пільгової категорія населення УСЗН, розповів Газеті, що у ситуації, яку описала пані Олена, правда на боці водія, адже право на безоплатний проїзд у громадському транспорті мають тільки неповнолітні діти з багатодітних родин.

 

Згідно ЗУ «Про охорону дитинства», багатодітним сім’ям надаються такі пільги:

 

- 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);

 

- 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.

 

Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;

 

- 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

 

- позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

 

Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива, передбачені пунктами 1-3 частини третьої цієї статті, надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.

 

Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:

 

1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

 

2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

 

3) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

 

4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;

 

5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”.

 

Батькам і дітям з багатодітних сімей видаються відповідні посвідчення. Зразок посвідчення, порядок виготовлення і видачі посвідчень встановлюються Кабінетом Міністрів України.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

20
Супер
3
Сміх
4
Жах
10
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)