Чи мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті багатодітні матері?
24 Березня в 15:12 0 14544
Запитай у "РАЙОНКИ"
На минулому тижні до редакції надійшов лист від нашої постійної читачки, пологівчанки Олени Пістун (Містюк) з проханням опублікувати ЗУ, який роз’яснює права багатодітних матерів. До вашої уваги текст листа:
«Уважаемая редакция! Прошу вас опубликовать законы в которых говорится о правах многодетных семей. В среду, 21 марта, я села в маршрутку №1 Мамаджанова и предоставила документ «батьки багатодітної родини», после этого водитель начал на повышенных тонах рассказывать мне, что это не тот документ, по которому я могу ездить бесплатно. Он сказал, что этот документ действителен лишь при присутствии со мной детей. Но у моих детей есть такие же документы, в которых пишется «дитина багатодітної родини». Как мне быть в данной ситуации? До каких пор наши перевозчики будут «лошить» людей. Я с этим вопросом буду также обращаться в горсовет. Почему у пенсионеров есть льготы и они когут їздить безплатно, а я нет? Мне нужно содержать несовершенолетних детей за свой счёт, а перевозчикам за льготников государство доплачивает. И вообще, Мамаджановы хамы, что отец что сын.. Жду ответа.»
Анатолій Шелудько, начальник відділу персоніфікованого обліку пільгової категорія населення УСЗН, розповів Газеті, що у ситуації, яку описала пані Олена, правда на боці водія, адже право на безоплатний проїзд у громадському транспорті мають тільки неповнолітні діти з багатодітних родин.
Згідно ЗУ «Про охорону дитинства», багатодітним сім’ям надаються такі пільги:
- 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);
- 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.
Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;
- 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;
- позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.
Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива, передбачені пунктами 1-3 частини третьої цієї статті, надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.
Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:
1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;
3) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;
5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”.
Батькам і дітям з багатодітних сімей видаються відповідні посвідчення. Зразок посвідчення, порядок виготовлення і видачі посвідчень встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber
Новини за темою
Останні новини