18 лютого – Прощена неділя

18 Лютого в 11:52  0  347

Релігія18 лютого – Прощена неділя

Що не можна робити в цей день

 

У календарі церковних свят лютого 2018 є важлива дата: це Прощена неділя, до якої віруючі люди ставляться дуже серйозно.

 

Прощений день в 2018 році випадає на 18 лютого.

 

Прощення просять такими словами: "Прости мене, будь ласка, якщо я в чому винен перед тобою", відповідь має бути: "Бог простить і я прощаю". Головне, щоб це було щиро, від усієї душі. На Прощену неділю в церквах на літургії читається Євангеліє з частиною з Нагірної Проповіді, де йдеться про прощення образ ближнім, адже тільки так можна отримати прощення гріхів від Отця Небесного.

 

Служба в церкві закінчується взаємними проханнями про прощення і тоді можна вступати у Великий піст перед Великоднем.

 

Що потрібно і що не можна робити в цю неділю

 

Прощена неділя 2018 року, як і будь-яка інша релігійна дата, має свої приписи:

 

У Прощений день просять вибачення не тільки живих, але і у тих, хто пішов у світ інший. Для цього наші предки ходили на кладовища і залишали на могилах млинці. В наш час досить попросити подумки прощення, а також помолитися за їх упокоєння.

 

У Прощену неділю не можна вживати алкоголь, а краще намагатися очистити і душу, при цьому вітається ритуальний похід в лазню.

 

У Прощену неділю не можна злитися, сваритися і обурюватися, намагайтеся зрозуміти будь-яку неприйнятну ситуацію і попросити допомоги.

 

Це також день Спомину про Адамове вигнання.

 

За Божественною Літургією Церква згадує вигнання прабатьків із Раю за неслухняність і непомірність. «Мир с родоначальниками горько да восплачет: снедию сладкою падший с падшими» (Синаксар в Сирну седмицю). А ввечері у всіх храмах здійснюється Чин прощення. Всі віруючі просять один у одного пробачення, щоб увійти в дні Великого посту, перебуваючи з усіма в мирі. З’явився цей звичай серед єгипетських пустельників, які збиралися в останній день перед постом помолившись, просили один у одного прощення, після чого розходилися у різні куточки пустелі і проводили святу Чотиридесятницю наодинці у аскетичних подвигах.

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)