Знову проблеми в освіті: вугілля, що не горить, та дорогі комп’ютери

26 Грудня в 09:52  0  738

ОсвітаЗнову проблеми в освіті: вугілля, що  не горить, та дорогі комп’ютери

На початку засідання останньої сесії Пологівської районної ради, яка пройшла минулої п’ятниці, перед народними обранцями виступив голова фракції «Опозиційний блок», голова постійної бюджетної комісії Пологівської районної ради депутат Василь Тимошенко.

 

Депутат зазначив, що на початку минулого тижня він отримав письмове звернення від адміністрації Інженерненської школи, в якому освітяни просили допомогти у розв’язанні кричущої проблеми. Ще 20 листопада до освітнього закладу було завезено 30 т неякісного вугілля, яке після згорання на виході дає температуру в 30 градусів. У той час твердопаливні котли, встановлені для цієї школи, розраховані на інші види палива, які при згоранні на виході дають температуру у 50 градусів. Іншими словами, вугіллям цієї марки в подальшому неможливо користуватися, воно не відповідає вимогам котла (що, до речі, підтверджує постачальник котла), а завезеного раніше якісного вугілля вистачить лише до кінця цього року. У результаті опалювальний сезон у школі під зривом.

 


За словами Василя Тимошенка, це не поодинокий випадок поганої якості вугілля в районі.


- Я вимагаю, щоб голова адміністрації детально розібрався із проблемою, вивчив інформацію по закупівлі. Зразок із партії неякісного вугілля вже наданий, залишилося провести незалежну експертизу, - зазначив під час виступу Василь Тимошенко та наголосив, що в нашому районі більшість шкіл опалюється вугіллям на обладнанні, яке збудовано ще в радянські часи. Тому районна рада має у найкоротший термін розробити програму переходу шкіл на ефективні та економні котли.


Ще одним кричущим питанням, про яке повідомив Василь Тимошенко, є закупівля на початку грудня відділом освіти, молоді та спорту Пологівської РДА комп’ютерної техніки у місцевих підприємців. За словами депутата, 10 персональних комп’ютерів та ноутбук на загальну суму 100 400 грн. та 11 персональних комп’ютерів на загальну суму 94 600 грн. були невиправданим марнотратством.


- Я не тільки як депутат, але й як пересічний громадянин, який сплачує податки до місцевого бюджету, мушу висловити обурення відбором постачальників техніки представникам відділу освіти. Є безліч постачальників, в яких вартість аналогічної техніки значно менша. Чому це не зробили? – висловив здивування та нерозуміння даного факту Василь Валерійович.


Депутат зазначив, що провів аналіз ринку пропозицій продажу техніки та за допомогою інтернет-магазину «Розетка», порівняв ціни на ПК, згідно із вказаними у договорі параметрами. Ноутбук до уваги не брали, бо договір не містив показники, які б можна було порівняти.


Так, на «Розетці», за наведеною депутатом інформацією, 10 ПК коштували б (із доставкою) 76 000 грн., що на 12 900 грн. менше тієї суми, за яку техніку придбали пологівські освітяни. А інші 11 ПК обійшлися б у 80 000 грн. (з доставкою), що на 14 600 грн. менше вказаної покупки відділу освіти.


- Якби до закупівлі підійшли виважено, бюджет району мав би додатково 27 500 грн., - зазначив Василь Тимошенко, додавши: техніка придбана за завищеними цінами, що неприпустимо в наш нелегкий час.


Так, депутат звернувся до голови Пологівської РДА Артура Крупського з вимогою детально та справедливо розібратися у ситуації.


Очільник адміністрації відзначив, що придбана техніка теж стала для нього новиною. Дві вказаних Василем Тимошенком проблеми будуть розглянуті та вивчені із залученням депутатського корпусу, згідно з діючим законодавством.

 

 

 

 

 

 

 

Автор: Марія КАІРА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Loading...

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

Пологи (г.)