Все про реєстрацію громадських об'єднань

22 Квітня 2013 11:39  0  3309

Запитай у "РАЙОНКИ"Все про реєстрацію громадських об'єднань

Яким чином зареєструвати громадське об’єднання, яке діє без статусу юридичної особи, утворене шляхом повідомлення про утворення (заснування)?

 

Стаття 16 (ч. 8) Закону України «Про громадські об’єднання» визначає, що для отримання статусу юридичної особи громадське об’єднання, яке здійснює діяльність без статусу юридичної особи, за рішенням вищого органу управління може звернутися для проведення процедури реєстрації в порядку, визначеному статтею 12 цього Закону. Отже слід подавати до уповноваженого органу з питань реєстрації усі документи, що визначені статтею 12 для реєстрації громадського об’єднання.

 

Куди подавати документи про зміну керівника громадської організації?

 

Відповідно до частини другої статті 14 Закону України «Про громадські об’єднання», громадське об’єднання повідомляє уповноважений орган з питань реєстрації, в якому знаходиться реєстраційна справа громадського об’єднання, про зміни до статуту громадського об’єднання, зміни у складі керівних органів громадського об’єднання, зміну особи (осіб), уповноваженої представляти громадське об’єднання, зміну місцезнаходження громадського об’єднання.

 

Як передати реєстраційну справу громадської організації для проведення реєстраційних дій?

 

Згідно з пунктами 10 і 11 розділу V «Прикінцеві і перехідні положення Закону України «Про громадські об’єднання»» громадські організації, їх спілки, крім громадських організацій, зареєстрованих виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, мають право протягом двох років з дня набуття цим Законом чинності (01.01.2013 р.) звернутися до органу, який здійснював їх реєстрацію до дня введення цього Закону в дію, із заявою про передачу їхніх справ до уповноваженого органу з питань реєстрації за своїм місцезнаходженням з метою проведення реєстраційних дій. Така справа передається відповідному органу протягом трьох робочих днів з дня надходження заяви. Після закінчення дворічного строку органи, які здійснювали реєстрацію громадських організацій та спілок до набуття Законом чинності, забезпечують пересилання реєстраційних справ громадських організацій та спілок до уповноважених органів з питань реєстрації за місцезнаходженням громадських організацій та спілок.

 

Головний спеціаліст реєстраційної служби
Пологівського районного управління
юстиції Запорізької області
Олена Павлівна Колесник

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)