Що вам має сказати аптекар під час покупки вакцини від грипу?

21 Листопада в 08:41  0  318

Здоров'яЩо вам має сказати аптекар під час  покупки вакцини від грипу?

Міністерство охорони здоров’я на своєму сайті розмістило роз’яснення щодо механізму відпуску вакцин для профілактики грипу громадянам через аптечну мережу.

 

МОН повідомляє: всі громадяни можуть придбати вакцини лише за умови наявності в них термоконтейнера з холодоелементами. Тому що зберігання вакцин здійснюється з дотриманням «холодового ланцюга», що забезпечує зберігання первинної якості препаратів. Вакцини, що зберігались в умовах порушення «холодового ланцюга», не можуть бути використані і підлягають знищенню. Це обов’язкова умова!

 

Кожна доза має супроводжується інструкцією про застосування вакцин українською мовою, та обов’язково видається касовий чек із датою та годиною продажу.

 

Відповідальний за продаж в аптеці вакцин працівник зобов'язаний пояснити покупцю умови зберігання вакцини і необхідність проведення вакцинації лише у лікувально-профілактичному закладі.

 

Фахівці наголошують: до реалізації через аптечну мережу дозволяються лише вакцини, які зареєстровані в Україні і мають висновок про відповідність медичного імунобіологічного препарату показникам якості, виданий МОЗ України на кожну серію вакцини.

 

Нагадаймо, вакцина «Ваксігрип» вже поступово розходиться по фірмах, які працюють із комунальними аптеками. Так, на Пологівщині вже планують найближчим часом закупити вакцини для медиків, вихованців та працівників центру соціально-психологічної реабілітації дітей за бюджетні кошти. Крім «Ваксігрипу», досить хорошої якості вакцина «Джиси Флю», яка теж поступила у продаж.

 

Перед щепленням лікар обов’язково проводить медичний огляд. При виявленні негативних змін у стані здоров’я особи призначається додаткове медичне обстеження, згідно з чинними протоколами надання медичної допомоги особам відповідно до медичних показань.

 

Після проведення профілактичного щеплення повинно бути забезпечене медичне спостереження протягом терміну, визначеного інструкцією про застосування відповідної вакцини.

 

Якщо в інструкції про застосування вакцини не вказано термін спостереження, особа, якій було проведено щеплення, повинна перебувати під наглядом медичного працівника не менше 30 хвилин після вакцинації.

 

Поки що пологівські аптеки перебувають у стані очікування: ліцензовані фірми, з якими вони працюють, тільки починають отримувати вакцину. Скільки коштуватиме препарат та якими будуть умови його доставки – відповіді на ці питання аптекарі поки що з’ясовують.

 

 

 

Автор: Марія КАІРА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Loading...

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...

agroglobal.jpg

evrostil_neww.jpg

Пологи (г.)