Правила працевлаштування будуть іншими

27 Вересня 2021 08:40  0  878

На Вкраїні та у світіПравила працевлаштування будуть іншими

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт про трудові відносини

 

Документ покликаний врегулювати порядок укладання трудових договорів і питання випробувального терміну. В Україні збираються дозволити індивідуальні трудові договори, які можуть укладати на строк до 5 років. З їхньою допомогою також можна буде встановлювати права і обов’язки працівника і можливі причини для його звільнення. Про це йдеться у законопроєкті №5388, який ухвалили у першому читанні у Верховній Раді.

 

Пропонують також передбачити, що випробувальний термін не встановлювати під час укладання трудового договору:

 

  • з особою молодшою, ніж 18 років;
  • з вагітною жінкою;
  • терміном до 12 місяців;
  • з особою з інвалідністю, спрямованою на роботу відповідно до рекомендацій медико-соціальної експертизи;
  • в інших випадках, передбачених законом.

 

244 депутати проголосували за ухвалення цього документа у першому читанні. З них: 214 депутатів від «Слуги народу», 13 - від «Голосу», 11 - від «Довіри», 4 - позафракційні. «Прийняття законопроєкту знизить рівень бюрократизації трудових відносин, зменшить навантаження на бізнес і сприятиме легалізації праці найманих працівників», - йдеться у пояснювальній записці.

 

У разі остаточного ухвалення цього закону буде:

  • введено у Кодекс законів про працю статтю, згідно з якою індивідуальні трудові договори можуть укладати на термін до 5 років;
  • дозволено встановлювати в індивідуальному трудовому договорі права та обов'язки співробітника, а також можливі причини для його звільнення, навіть якщо таких норм немає у трудовому законодавстві;
  • дозволено прописувати у такому договорі нестандартний графік роботи, умови позаурочної роботи;
  • скасовано обов’язкові графіки відпусток – це теж залишається на розсуд роботодавця;
  • введено пряму матеріальну відповідальність за шкоду майну роботодавця. Якщо компанія зазнала збитків через порушення працівника, то вона має право компенсувати втрати за його рахунок.

 

Про безробіття в Україні
У серпні в Україні офіційно зареєстровано 315 тисяч безробітних. В аналогічний період 2020-го в країні було на 179 тисяч непрацевлаштованих більше. У Кабміні вважають, що такий позитивний стрибок - результат запровадження урядових програм з підтримки розвитку економіки і бізнесу. У Міністерстві економіки анонсують «додаткові урядові заходи» для створення робочих місць і працевлаштування безробітних.

 

У Нацбанку прогнозують зменшення кількості безробітних до кінця 2021 року. Головною причиною падіння безробіття тут називають пожвавлення економіки.

 

У червні, наприклад, зарплата офіційного працівника підвищилася до 14 313 грн проти 13 499 у травні. Порівняно з минулим місяцем показник збільшився на 6%, а за рік (якщо проводити аналогію з червнем 2020 року) - на 23,6%.

 

Нагадаємо, що українцям зі страховим стажем 10-15 років будуть зменшувати розмір допомоги з безробіття на 10%. Виплати будуть залежати від страхового стажу у відсотках від середньої заробітної плати.

 

Щоб припинити віплив кадрів, Україні залишається одне - створювати конкурентні умови праці та побуту для своїх громадян працездатного віку.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
7
Сміх
4
Жах
14
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)