Посилки за новими правилами: як тепер українці замовлятимуть товари з-за кордону

14 Грудня в 08:44  0  264

На Вкраїні та у світіПосилки за новими правилами: як тепер українці замовлятимуть товари з-за кордону

 

Українці отримали нові правила ввезення посилок з-за кордону. Про них говорили давно, а ствердили разом з бюджетом-2018. Бажаючи його наповнити, нардепи прийняли поправки до податкового кодексу, встановивши ліміт на безмитне ввезення посилок у країну.

 

Тепер рядовий українець на одне ім'я й адресу зможе без мита отримувати не більше трьох посилок на місяць вартістю до 150 євро кожна (зараз - близько 4,8 тис. грн). За кожну посилку понад норму доведеться заплатити мито - 20% її вартості.

 

Зараз безмитне обмеження за вартістю теж складає 150 євро, але кількість посилок не обмежена. За сплатою мита стежитиме поштовий оператор: "Якщо вартість відправлення перевищує 150 євро, при отриманні замовник оплачує послуги брокера й оформлення митної декларації", - пояснюють в одній із найбільших служб доставки.

 

Зміна передусім торкнеться любителів пошопиться в закордонних інтернет-магазинах. Згідно з даними дослідження GfK, найчастіше українці закуповуються на AliExpress, eBay і Amazon.

 

"Там чохол для мобілки коштує 2-3 долари, а у нас той же Китай перепродають за 200-300 грн", - нарікають користувачі.

 

За даними дослідження, в середньому один українець робить близько 13 покупок на рік з доставкою з-за кордону, а середня вартість одного замовлення - 1291 грн. Тому приватні особи, на думку експертів, цілком можуть вкластися у встановлений новим законом ліміт, а нововведення ударить тільки по "сірих" постачальниках, які дроблять партію товару і завозять частинами без сплати мита.

 

Правда, українські шопери обговорюють й інші нюанси: "Посилки іноді по два-три місяці їдуть, розрахувати точно, коли вони приїдуть в Україну, неможливо", - пише у соцсетях користувач Ангеліна.

 

Механізму перевірки і відстежування посилок ще немає - Мінфін мав намір доручити ГФС створити і впровадити електронну систему, яка фіксуватиме одержувача і підраховуватиме кількість посилок.

 

"Скільки на це треба часу і грошей, невідомо. Засоби, які підуть на створення системи адміністрування, навряд чи перевищуватимуть надходження до бюджету від її роботи. З точки зору боротьби з "сірим" імпортом ефект буде мінімальним - його завозять у країну масово і за іншими схемами, - вважає керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський. - Що стосується простих покупців, то вони, як завжди, знайдуть лазівки".

 

Дійсно, інтернет-покупці вже готові обходити систему: "відправлятимемо посилки на різних одержувачів".

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)