Різдвяний піст: чи можна святкувати Новий рік та як поститися в гостях

26 Грудня в 12:34  0  329

РелігіяРіздвяний піст: чи можна святкувати  Новий рік та як поститися в гостях

Різдвяний піст почався ще 28 листопада і закінчується 6 січня. Це час спокою, тиші та віри. Щороку ми пишемо про різдвяні свята, піст та церковні правила, яких дотримуються віруючі люди. Незважаючи на це, питання все одно залишаються. Найважливіші та найцікавіші з них ми переадресували настоятелю церкви Успіння Пресвятої Богородиці, ієрею Єлисею Міхненку.

 

Як знайти компроміс сім'ям, де хтось поститься, а хтось ні?


Для того, щоб відповісти на це запитання, треба спочатку з’ясувати, що таке піст. Ви вважаєте, що це лише їжа? Зовсім ні! Це стан людини, яка може контролювати свої почуття та хить, витримку в раціоні в тому числі.

 

Чи можна відзначати Новий рік, який святкується під час Великого посту?


Звісно, можна! Але не треба забувати і про піст.

 

У новорічні свята не рекомендуються особливо веселитися?


Господь не казав, щоб ми сумували, але щоб ми пам’ятали. Такі гарні свята треба обов’язково відзначати з родиною. Вони зближують та надихають людей на мирне і щасливе життя.

 

Як поститися в гостях, щоб не образити господарів?


Якщо це питання стосується їжі, на столі не має бути не пісної їжі. Якщо немає пісної страви, можна врешті випити узвару і пояснити, що ви постите. А господарям ображатися немає на що.

 

Як бути, якщо помилково з'їв страву, а вона виявилася непісною?


Якщо помилково, а Господь це знає, помоліться і будьте уважними!

 

Чи можна у піст хрестити дітей або вінчатися?


Хрестити можна будь-якого дня, а ось вінчатися в піст не можна.

 

Чи варто ухилятися від виконання подружніх обов'язків?


Стримувати себе у піст від тілесних стосунків варто тільки за трьох умов. Перше, коли на це згодні обоє, друге – утримання має бути для посту і молитви, третя умова - термін обмеження має визначатися також обома сторонами, тому що нема вже після вінчання чоловіка і жінки, є одне ціле і все вирішується разом. Але, по суті, стримувати себе тілесно в піст – це добре.

 

Чи потрібно дотримуватися посту воїнам в АТО? Адже у них може не бути можливості вживати страви пісної кухні.


Знову вертаємося до запитання, що таке піст. Відповідь очевидна, і якщо у людини є можливість і бажання, вона постить. Можна обманути людину, але Бога і себе не вийде.

 

Скажіть, які думки вважаються у піст недоречними? Якщо, наприклад, людина весь час думає про покупку обновки для себе або побутової техніки для дому - це погано?


У піст треба стримувати свої думки, і не тільки, - більше схиляти себе до молитви і читання Євангелія. Але і турботи про свій добробут не треба відхиляти, тому що ми турбуємось про своїх ближніх - чоловіка , дружину, дітей, батьків. А ми знаємо, що піклування про ближніх, щоб вони були у теплі, ситі, з усілякими благами, - це добре . Ну, і себе ми не оминемо.

 

Як треба накривати стіл на поминках під час посту?


Так, є такий звичай або традиція накривати стіл на похороні, але він церкви ніяк не стосується. Треба дотримуватись посту за будь-яких обставин.

 

Які дні посту найсуворіші? І чому саме вони?


Багато хто цікавиться особливостями пісного раціону в ці дні. Але важливо розуміти, що піст - не дієта і не проста відмова від м'ясних та молочних продуктів. Піст - це особливий час, відведений для того, щоб людина проаналізувала свій внутрішній світ, посилила молитви і спробувала змінити своє життя. Утихомирення бажань, відмова від дозвільного проведення часу сприяють внутрішній зосередженості і роботі над душею.


Різдвяний піст вважається несуворим. Не можна вживати їжу тваринного походження: м'ясо, яйця і молочні продукти. Інші обмеження змінюються залежно від дня тижня.


В понеділок, середу і п'ятницю покладається рослинна їжа без олії, а у вівторок і четвер - з олією, у суботу і неділю, аж до 2 січня, до них додається риба.


Крім того, риба дозволяється й у великі свята - Введення в храм Пресвятої Богородиці (4 грудня), день святителя Миколи Чудотворця (19 грудня), а також у дні пам'яті деяких святих - апостолів Матвія (29 листопада), Андрія Первозванного (13 грудня) і князя Олександра Невського (6 грудня).


Суворий піст дотримується з 2 січня по 6 січня – напере додні Різдва Христового. Сухоїдіння поширюється на понеділки, середи і п'ятниці. У вівторок і четвер можна їсти гарячу рослинну їжу без олії; у суботу та неділю масло дозволено.

 

Риба і вино - під забороною. Дуже суворий пісний день у Святвечір - переддень Різдва. До першої зірки прийнято відмовлятися від їжі, а ввечері розговляються сочивом (коливом, кутею) - кашею з ошпареної крупи (зазвичай пшеничної) з різними домішками.


Дітям у віці до 7 років строго постити також необов'язково. Якщо дитина прагне дотримуватися різдвяного й інших постів, потрібно виключити з її раціону солодощі, а необхідні організму м'ясо і рибу залишити.


Під час посту віруючим рекомендують присвячувати хоча б 15 хвилин на день читанню духовної літератури та молитві у тиші, щодня робити більше добрих справ, приділяти більше уваги рідним і друзям, відвідувати церкву Христову та уважно молитися на службах.

 

Чи відрізняються молитви під час посту і у звичайні дні?


Що таке молитва? Це спілкування з Богом. У піст, що в буденні дні, молитва повинна бути від душі, від серця – і це є основне.

 

 

 

 

 

 

 

Автор: Марія КАІРА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Loading...

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

Пологи (г.)