Захищати врожай картоплі треба у період її посадки

17 Квітня 2015 07:31  0  1528

Живемо вдомаЗахищати врожай картоплі треба у період її посадки

Для того щоб отримати високий і якісний врожай картоплі, слід подбати про захист від бур’янів, шкідників та хвороб. І братися за нього слід ще навесні

 

Вирощувати варто стійкі до хвороб та районовані сорти.

 

При посадці вибраковувати м’які, уражені хворобами та пошкоджені шкідниками бульби.

 

Підвищенню стійкісті до хвороб та врожайності сприяє передпосівна обробка бульб стимуляторами: «емістим С», «вермістим», «вермісол», «гумісол», «потейтін», «стимовіт» або «фумар».

 

Якщо на ділянці торік спостерігалися пошкодження дротяниками, несправжніми дротяниками, личинками хрущів, капустянкою (медведкою), гусеницями озимої совки та іншими ґрунтовими шкідниками, то без обробки бульб інсектицидами перед висаджуванням не обійтись.

 

Проти личинок хрущів та інших грунтових шкідників можна обприскати посадкові лунки препаратами «антихрущ» або «вофатокс» (5-10 мл на 1 сотку) або обробити бульби препаратами «армада» (10 мл на 90 мл води), «престиж «(10 мл на 90 мл води), «актара» (6 г на 300 мл води на 30 кг бульб).

 

Проти личинок капустянки та комплексу інших грунтових шкідників, а також хвороб (звичайна парша та ризоктоніоз) обробляють бульби препаратами «тирана» ( 5-7 мл на 10 кг бульб) або «шедевром» (5 мл на 100-150 мл води на 10 кг бульб).

 

Швейцарський препарат «Селест Топ» (20 мл на 30 кг бульб), до складу якого входить 3 діючі речовини, ефективний проти комплексу грунтових шкідників та комплексу хвороб (ризоктоніоз та альтернаріоз).

 

Всі перелічені препарати будуть також ефективні проти колорадського жука в першій половині вегетації, оскільки мають здатність через коріння проникати у рослину. Тому забороняється застосовувати цей метод захисту на картоплі ранніх сортів та не дозволяється споживати молоду картоплю.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)