Порядок дій у разі смерті людини

22 Березня 2012 10:25  0  6967

Запитай у "РАЙОНКИ"Порядок дій у разі смерті людини

   До редакції газети «Районка» звертаються мешканці району з проханням з'ясувати, чому останнім часом на всі випадки смерті людини за місцем проживання виїздить слідча оперативна група міліції і швидка допомога. За поясненням ми звернулися до завідуючого Пологівським міжрайонним відділенням судмедекспертизи Володимира Ісайченкова.

 

   Згідно із спільним наказом від 25.10.2011 р. Генеральної Прокуратури, Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України, був затверджений порядок взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров'я та органами прокуратури при встановленні факту смерті людини.

 

   Мета даного наказу - забезпечити ефективну взаємодію між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров'я та прокуратури при перевірці фактів смерті людини та укриття умисних вбивств. Працівники закладів охорони здоров'я повинні негайно повідомляти органам внутрішніх справ про кожен випадок установлення ними факту смерті людини, незалежно від місця її настання, за винятком смерті від захворювань у закладах охорони здоров'я. До приїзду працівників міліції або прокуратури на місце подій медичним працівникам забороняється порушувати обстановку за місцем знаходження померлого, переміщувати його, а також видавати лікарське свідоцтво про смерть. У разі смерті людини за місцем її постійного проживання без ознак насильницької смерті або підозри на таку, на місце події обов'язково виїздить слідчо-оперативна група і лікар (фельдшер). Лікар констатує факт смерті та бере участь у роботі працівника органів внутрішніх справ при огляді місця події і померлого та прийняття рішення щодо направлення померлого на судово-медичний розтин. До 2011 року, згідно із інструкцією щодо заповнення та видачі лікарського свідоцтва про смерть, лікар, що лікував хворого до настання смерті, мав видати лікарське свідоцтво про смерть. Нині, згідно з вище зазначеним наказом, лікар може видати довідку тільки після спільного огляду померлого зі слідчо-оперативною групою. Однак, якщо в процесі огляду померлого встановлено ознаки насильницької смерті або виникли підозри на таку смерть через тілесні ушкодження, такий померлий направляється для встановлення причин смерті на судово-медичне дослідження.

 

   Лікарське свідоцтво про смерть видається лікарем медичного закладу, що лікував померлого, на підставі спостережень за хворим і записів у медичній документації, які відображували стан хворого до його смерті. Однак обов'язковою умовою є також відсутність ознак або підозри на насильницьку смерть .

 

   Рекомендуємо мешканцям нашого району у випадках хвороби рідних і близьких, особливо людей похилого віку, своєчасно звертатись до дільничного лікаря за медичною допомогою.

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
1
Жах
0
Ганьба

 

 

Всего комментариев: 3

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

 1  Авдео 22.03.2012 12:15
Сейчас всех на вскрытие отправляют, где родственники уплатят 1250 грн.
Своеобразный налог на смерть ввели.
 2  Павло 22.03.2012 14:35
Більше чим 40 днів тому померла мама.Приїжджали слідчі,та фельдшер"швидкої".Опитали родичів,сусідів,задокументували,та й поїхали всі.Через тиждень одержав листа з райвідділку з темою,що в порушенні карної справи щодо смерті матері відказано.Щодо розтину-ніякого натяку.
 3  ------- 22.03.2012 21:47
Поки оперативно-слідча група їздить по померлих престарілих-хто виїздить на виклики? Вбивства, згвалтування, розбій, пограбування підождуть...Тож про кого наша влада так піклується? Як завжди... Все через одне місце..Коли людина вже мертва-приїхали...Перевірили "укриття навмисних убивств". А коли необхідно надати термінову допомогу-пробувалим викликати оперативно-слідчу групу? І не пробуйте-вона на виїзді..Людей мре багато-а група одна...А хто фінансує ці виїзди? І знову "бумагомарательство". "В порушенні карної справи щодо смерті покійного-відмовлено" А хто писав заяву про порушення? Кому відмовлено-рідним? В яку статистику йдуть ці дані? Це ж скільки справ розглянуто...Працюють органи..
Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)