Чистий понеділок: традиції і головні заборони свята

11 Березня в 11:22  0  1048

РелігіяЧистий понеділок: традиції і головні заборони свята

Чистий понеділок - це перший день Великого посту. Щорічно він припадає на різні дати, адже сам пост непостійній. Його дата завжди залежить від інших церковних свят. Потрібно відзначити, що під час Великого посту буде кілька досить важливих свят, правила яких будуть перетинатися з традиціями самого посту. І одне з таких свят - Чистий понеділок.

 

Саме тому ми вирішили розповісти вам найважливіше про нього, адже крім звичайних заборон в їжі на піст, будуть доповнюватися правилами і традиціями Чистого понеділка.

 

Чистий понеділок 2019: традиції і прикмети першого дня посту

 

Чистий понеділок починається ще з неділі. Адже напередодні початку Великого посту завжди Прощена неділя - день, коли потрібно покаятися у всіх своїх гріхах і попросити вибачення у всіх, кого ви могли образити.

 

І насправді це досить логічно. Адже таке свято в неділю створене, щоб в Великодній піст входити з чистою душею, відпустивши все, що вас турбувало. Саме тому перший день Великого посту називається саме так.

 

А вже сам Жилавий понеділок обов'язково починається з ранкової молитви. Серед віруючих було прийнято відразу після пробудження йти до церкви на урочисте богослужіння. До речі, так потрібно робити весь Великий піст.

 

А вже після повернення додому потрібно було прибирати в будинку після Масниці. Адже таке торжество потрібно зустрічати виключно в чистому приміщення. До того ж важливо носити лише новий, або чистий одяг.

 

Так само, в Жилавий понеділок всі люди повинні були помитися в річці, або колодязі. Звичайно, якщо не було проблем зі здоров'ям, адже зима все-таки.

 

Важливо відзначити, що для душевної чистоти люди ходять до церкви, а ось для тілесної не тільки миються в річці, але і ходять в баню.

 

Звичайно, традиції Чистого понеділка так само пов'язані і з харчуванням. У перші три дні цього торжества краще зовсім утриматися від їжі.

 

Ну і звичайно вважається, що по дню, коли починається Великий пост, можна було визначити, якою буде весна. Звичайно, лише за прикметами Чистого понеділка. Якщо на вулиці в цей день тепло, значить, зима вже відступає. Також кажуть, якщо добре не прополоскати рот від скоромної їжі, то уві сні можуть прийти чорти.

  

Чистий понеділок: що не можна робити в свято

 

Вважається, що для православних людей Чистий понеділок - це продовження Прощеної неділі. Тому все ще потрібно просити вибачення за свої вчинки у інших людей.

 

Крім того, вважається, що не можна їсти взагалі нічого. Але мало хто дотримується цієї традиції і намагається обмежувати своє харчування лише сочивом. До речі, їдять його весь перший тиждень Великого посту.


Так само, вважається, що в Чистий понеділок не можна байдикувати. Цілий день потрібно працювати. А клопоту після Масниці вже точно вистачає. Адже потрібно буде прибрати в будинку, перемити весь посуд і привести себе до ладу. Але ось з ранку, або ввечері потрібно знайти час для відвідування церкви.

 

У Чистий понеділок пересадити всі рослини, які потребують цього, щоб все росло й розвивалося активно.

 

Так само, є досить дивна заборона в Чистий понеділок, яке свідчить, що в цей день жінкам не можна ходити в гості.

 

 

 

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

6
Супер
2
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

Пологи (г.)