РЕЦЕПТИ ПОМІДОРІВ НА ВСІ СМАКИ
10 Серпня 2017 13:25 0 5004
Живемо вдома
Яких тільки не почуєш рецептів! І смачних, що слюнки одразу течуть; і чудних - а що, спробуємо; і взагалі божевільних - як таке могло тільки у голову прийти! Пропоную декілька улюблених рецептів томатів, може, вам сподобаються.
Солені з гірчицею
Рецепт 1. У трилітрову банку скласти помідори, пересипаючи їх подрібненими морквою, петрушкою, хроном та часником, всипати дві повні столові ложки солі, залити водою, зверху покласти 1 столову ложку гірчиці.
Рецепт 2. Недозрілі тверді помідори помити, викласти в емальовану каструлю, чергуючи з листям смородини. Дно також вистелити листям. Залити розсолом: на відро води — склянка солі, пачка гірчиці, дві склянки цукру, 12 лаврових листків, чайна ложка суміші розтертого гіркого і духмяного перцю. Спеції, сіль і цукор вкинути у воду і прокип’ятити. Остудити, додати суху гірчицю, розмішати і дати відстоятися. Коли розсіл стане прозорим, залити ним помідори. Зверху покласти чисту тканину і тягарець. Винести в прохолодне місце.
Рецепт 3. Зелені гострі .3 кг зелених помідорів, 3 склянки січеної зелені селери, 4—5 головок часнику, 3 ст. л. солі. 3 л води, половина гострої червоної перчини. Приготування: Помідори на 5 хв залити окропом, відцідити, а тоді протягом 25 хв. витримати в холодній воді. Підготовлені помідори розрізати навпіл і викласти у скляну або керамічну ємність (годиться також емальований посуд). Кожен шар помідорів перекладати січеною зеленню, дрібно порізаним часником і перцем. Воду закип’ятити з сіллю, остудити і відваром залити помідори. Покласти зверху невеликий гніт і залишити в прохолодному місці.
У власному соку
Мамин рецепт. Для консервації взяти дрібноплідні тугі помідори сливоподібної форми без пошкоджень. Помити, видалити плодоніжки, зняти шкірку (для цього ошпарити окропом, а потім сполоснути холодною водою), викласти в банки і залити гарячим томатним соком. Для його приготування спілі помідори змолоти на млинку для м’яса. Отриману масу нагріти до кипіння і перетерти через друшляк, щоб видалити шкірки. Отриманий сік злити в емальований посуд і кип’ятити 15 хв. Залити ним помідори. Банки стерилізувати: півлітрові — 8 хв, літрові — 10 хв.
Без оцту
У цьому рецепті використовується власна кислота помідорів, тому застосування оцту зайве. Помідори бажано брати сливоподібні, сіль, цукор, цибуля, перець горошком, лавровий лист і вода. Помідори помити, розрізати на половинки. На дно літрової банки покласти цибулю, порізану кружальцями, лаврове листя, перець горошком. Наповнити її помідорами. Зварити маринад: на літр води — столова ложка солі і три ложки цукру. Залити ним банки і 7—10 хв пастеризувати. Закрити металевими кришками.
З яблуками і цибулею
Цей рецепт полюбляю з юності. Помідори набувають яблучного аромату, яблука на смак, як квашені, а цибулю можна їсти, як яблуко. Все помити, розкласти по бутелях, якщо яблука і цибуля занадто великі можна їх розрізати навпіл або скибками. Перший раз залиаємо кропом, а другий маринадом: чарка соліі, чарка цукру, півчарки оцту. Закриваємо, перевертаємо, закутуємо.
Аджика свіжа
Цей рецепт мені подарувала одна татарка. Отож беремо 4 кг помідорів, перемелюємо на млинку з насадкою, яка відділяє шкірку, додаємо 200 г тертого хрону, 400 г подрібненого на кашку часнику і сіль за смаком. Зберігаємо в холодильнику, можна навіть кілька місяців. Смачного!
Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber
Новини за темою
Останні новини