Кримськими шляхами Есть фото

7 Травня в 11:24  0  1382

Знай нашихКримськими шляхами

Добре, коли поруч тебе є однодумці, люди різних професій, що розуміють тебе і задіяні разом в певній справі. Так сталося, що звичайні недільні заїзди-прогулянки Пологівщиною довжиною до 50 км у братів Олександра та Володимира Астіонів, Олександра Плетіня та Сергія Горулька породили бажання провести травневі свята на кримських шляхах. А чому б і ні? Велотранспорт підходящий, лишилося докупити велорюкзак та провіант і вперед. Довго не думаючи, розробили маршрут, завірили його у Запорізькій обласній федерації спортивного туризму, і з 28 квітня по 04 травня здійснили вело похід І категорії складності довжиною 290 км.

 

 

На залізничному вокзалі велосипеди слід частково розібрати та упакувати у чохол, занести в потяг, покласти на третю полицю, а по прибутті зробити все навпаки. Виїхавши о дев’ятій ранку з Бахчисарая у напрямку Інкермана, проїжджаємо повз чисельні ДОТи, лінії оборони та пам’ятники загиблим в роки оборони Севастополя. З Інкермана переїзд в Балаклаву, колись повністю закрите місто, де базувалися підводні човни Чорноморського флоту СРСР, а зараз мирне , спокійне містечко з прекрасним яхтклубом. На наступний день переїзд до Ялти через Байдарацькі ворота. Траса прекрасна, без звичних для пологівців виямок та нерівностей. На спусках велосипед з вантажем розганяється до 50-ти км., а далі треба пригальмовувати, бо автотранспорт, що тебе обганяє утворює повітряний потік, що дестабілізує рух велосипеда. Але розгін необхідний для виходу на підйом, де ти змушений працювати на повну, переключивши швидкості на максимальний тяговий момент. Інколи змушений зупинятися на відпочинок, бо кров забиває м’язи ніг, і вони стають здерев’янілими.

 

Відвідавши Воронцовський палац, помилувавшись Ластівчиним гніздом, заночували біля водоспаду Учан - Су.Чого тільки вартий сон після виснажливого дня, а ще на свіжому повітрі в столітньому сосновому лісі та морським бризом. Відчуття незабутні. А зранку затяжний підйом на Ай – Петрі. Важко, від вологи задушливо, але дуже цікаво постійно бачити панораму Південного узбережжя Криму.А які були здивовані обличчя відпочиваючих автотуристів з Москви, коли вони дізналися, що ми самі виїхали на вершину, і що основним раціоном харчування є сало. Далі, щоб було цікавіше, з’їхали з траси і попрямували Ялтинською яйлою по бездоріжжю. Інколи доводилося велосипед котити, часто нагору. Ну що поробиш, то він тебе везе, то ти його. Спустившись в с. Межиріччя, переїжджаємо до Великого каньйону Криму. У добре знайомої татарської продавщиці сувенірів та чаїв Султаніїзупиняємося на традиційний чай з численним кримським варенням. На перше травня каньйон переповнений відвідувачами, і незрозуміло, за що треба платити 40 грн. Але завжди є альтернативний варіант. Скупавшись у Ванні Молодості, вирушаємо вже в бік Бахчисарая.Святоуспенський собор та Ханський палац, прогулянка тісними старовинними вуличками старого міста завершили нашу подорож. А далі залізницею зворотній шлях додому. Дуже радує , що техніка не підвела, не зважаючи на декілька проколів камери та спалених на спусках тормозних колодок.

 

Найголовніше - незабутні враження та набутий досвід. І всі впевнені в тому, що усе тільки розпочинається , все попереду…

 

Сергій Горулько

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)