Продукція Пологівського птахокомбінату була визнана далеко за межами України Есть фото

26 Вересня 2012 14:51  0  1389

История ПологовщиныПродукція Пологівського птахокомбінату була визнана далеко за межами України

Пологівський птахокомбінат був заснований в 1943 році після німецької окупації в селі Пологи.

 

Його перший директор - Олексій Великород, пізніше - Філімон Усенко і Валентин Лобовик. На підприємстві знаходились пташиний, кролячий, скотобійний і м'ясожировий цехи, компресорна, холодильник, кочегарка та їдальня. В 60-х роках будівництво птахокомбінату продовжилося, значно збільшилась кількість холодильників, компресорів, запрацювали конвеєри. Птиця (кури, гуси, індички, качки), кролі, а також свині, велика рогата худоба поставлялись на птахокомбінат не лише з колгоспів нашого району, але й з Гуляйпільського, Оріхівського і Приморського.

 

Частину птиці і худоби, доставлену на птахокомбінат, залишали на відгодівлю, а іншу забивали в цехах на м'ясо, яке зберігали в холодильниках. Цією продукцією забезпечувались мешканці нашого району. Потім продукцію запаковували в ящики і відправляли по всій Україні, а також в деякі міста Росії. Дуже часто нею користувались з великим задоволенням мешканці Москви.

 

В 70-80-х роках за робочий день на птахокомбінаті забивалось 7-8 тисяч голів птиці, 40-50 голів великої рогатої худоби або 100 свиней. В трудовому колективі працювало близько 350 працівників. Великий внесок в розвиток підприємства зробилийого ветерани праці: Катерина Ковтун, Любов Колісник, Ніна Мащенко, Віра Бобенко, Галина Сорока, Тетяна Грига, Ніна Гармаш та інші. 

 

На жаль, у зв'язку з розпадом Радянського Союзу на початку 90-х років значно зменшилось поголів'я великої рогатої худоби і птиці в колгоспах районів і, звісно ж, доставка їх на птахокомбінат. А в кінці 90-х Пологівський птахокомбінат повністю припинив свою діяльність. 

 

Залишилась лише добра пам'ять про одне з кращих підприємств нашого району.

 

#foto#

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)