Вже не зниклий безвісти Есть фото

23 Серпня в 11:02  0  3006

Знай нашихВже не зниклий безвісти

Останки 20 солдатів і однієї санітарки знайшли пологівські пошуковці. Особа одного воїна ідентифікована завдяки «медальйону смерті» 

 

І знову відлунок минувшини. Минулого тижня пошуковці Пологівської організації «Вітчизна», яка займається пошуком останків воїнів ВВВ, спільно з колегами із Бердянська і Чернігівки, у ході пошукових робіт на території села Обіточне Чернігівського району виявили останки п’ятьох солдатів. Четверо із них, можливо, так і залишаться невідомими, а ось особу одного солдата вдалося встановити відразу.

 

- Під час розкопок ми знайшли останків п’ятьох солдатів, - розповів Газеті один із пошуковців Ігор Фартушний, - біля останок ми виявили «медальйони смерті», один із них допоміг ідентифікувати одного загиблого воїна. У цих медальйонах були папірці з особистими даними солдат. Причому, дані були написані рукою самого солдата. Записка знаходилася скручена у капсулі, не пошкоджена. Її вдалося ретельно відкрити. Минуло вже 72 роки, але запис зберігся добре.

 

Так, завдяки пошуковцям останки солдатів, які 72 роки вважалися зниклими безвісти, перепоховають.

 

За словами старожилів села, ці солдати у далекому 41-му супроводжували повозки із кіньми і попали під бомбування. Це було у жовтні, коли почалася окупація Чернігівки. Родичам солдата, особу якого змогли встановити, вже повідомили звістку. Вдалося зв’язатися із двоюрідною онукою єфрейтора 1919 року народження Миколи Анатолійовича Пожилова. Він родом із Ярославської області. На листочку зазначена адреса його родини російською мовою: Судайский район, Жарковский сельский совет, деревня Жарки. Також під графою “сім’я” Микола Анатолійович вказав ім’я – Пелагея Михайлівна Пожилова. Це його мати.

 

 

Життя - дивна річ. В 1944 році одна росіянка втомилася шукати свого сина, який пішов на фронт. Писала в усі інстанції, а їй всюди відповідали: «Зник безвісти». В цей час її син, якому тоді було лише 22 роки, покоївся разом з іншими хлопцями у ямці в селі Обіточне Чернігівського району. «Зниклий безвісти» російський солдат може бути перепохований біля своєї матері, яка так і не дочекалася його із війни. Через кілька днів на території села Верхній Токмак пошуковцями було знайдено останки ще 16 воїнів, які загинули під час звільнення Чернігівки у 1943 році. Серед них одна санітарка, ймовірно, дівчина років 17-20.

 

Історична довідка

 

• У жовтні 1941 року в районі Чернігівки частинами 1-ї танкової армії вермахту була оточена 18 армія Південного фронту. Радянські війська понесли важкі втрати. Кількість загиблих точно не відома. Кількість полонених, за німецькими даними, склала близько 65 тисяч солдатів і офіцерів.

 

• У вересні 1943 року село було звільнено. Відступаючи, фашисти спалили село.

 

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)