Податкова інформує

7 Серпня в 15:10  0  437

На районіПодаткова інформує

Надходження до місцевих бюджетів Пологівського, Більмацького та Розівського районів зросли на 36 мільйонів гривень.

 

Протягом січня – липня 2019 року до місцевого бюджету від платників податків Пологівського, Більмацького та Розівського районів забезпечено понад 228 мільйонів гривень надходжень, про це повідомила в.о.начальника Пологівського управління Дар’я Нестеренко.

 

За словами Дар’ї Юріївни, у порівнянні з минулорічним показником місцевий бюджет додатково отримав понад 36 мільйонів гривень, або збільшився на 18 відсотків.

 

Основним джерелом надходжень до місцевого бюджету залишається податок на доходи з фізичних осіб, доля якого складає 65 відсотків. За сім місяців 2019 року сплачено 148,9 мільйонів гривень, що майже на 20 мільйонів гривень більше минулорічного показника.

 

Крім того, спостерігається суттєве збільшення протягом семи місяців поточного року надходження земельного податку, суб’єкти господарювання та фізичні особи спрямували його до місцевої казни 41,5 млн.грн., що на 15 млн.грн., або на майже на 60% більше ніж торік.

 

Зросли й показники надходження від власників нерухомості. Платники трьох районів перерахували 2 млн. 284 тис.грн. податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, що на 760 тис.грн. перевищує минулорічний показник.
Представники малого та середнього бізнесу поповнили місцеві скарбниці на 31,3 млн.грн. забезпечивши надходження єдиного податку, у тому числі платники третьої та четвертої групи – 19,7 тис.грн., фізичні особи – підприємці – майже 11,6 млн.грн.

 

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області нагадує фізичним особам - платникам земельного податку та податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки про граничні терміни сплати податків, останній день – 29 серпня 2019 року.

 

Платники податків Пологівського, Більмацького та Розівського районів забезпечили майже 1,8 мільйона гривень надходжень «екоподатку».

 

Підприємства території обслуговування Пологівського управління, діяльність яких пов’язана із забрудненням довкілля, за сім місяців 2019 року сплатили до бюджету 1 мільйон 790 тисяч гривень екологічного податку.

 

Як повідомила в.о.керівника Пологівського управління Дар’я Нестеренко, порівняно з минулорічними показниками надходження зросли на 742,6 тис.грн.

 

Із загальної суми до державної казни перераховано 976,2 тис.грн, до місцевих бюджетів – 814,6 тис.грн., що відповідно на 504,5 тис.грн. та 238,1 тис.грн. більше, ніж торік.

 

Усього в Пологівському управлінні зареєстровано 207 платників екологічного податку, найбільше їх у Пологівському районі – 103, з них 4 – фізичні особи-підприємці, у Більмацькому районі – 65 платників, з них – 3 ФОП та 39 платників – Розівського району.

 

Нагадаємо, у разі якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення податку. В іншому разу платник податку зобов’язаний подавати податкову звітність з Податку відповідно до вимог Кодексу.

 

Центром обслуговування Пологівського управління у протягом січня-липня 2019 року надано понад 6300 адміністративних послуг

 

Як повідомила в.о.начальника Пологівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Дар’я Нестеренко, протягом січня-липня 2019 року Центр обслуговування платників надав суб’єктам господарювання і громадянам 6323 адміністративних послуг.

 

З початку року в Центрі обслуговування платників видано 1968 карток платника податків та внесено до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків із Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, також надано 3469 відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків;
117 суб’єктів підприємницької діяльності виявили бажання стати платниками єдиного податку, 142 - отримали витяги з реєстру платників єдиного податку; надано 166 послуг з реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку.

 

За сім місяців поточного року зареєстровано 27 реєстраторів розрахункових операцій; надано 312 послуг з реєстрації книг обліку розрахункових операцій та реєстрації розрахункових книжок.

 

Довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами Державної фіскальної служби України отримали 106 платників, та інші.

 

У центрі обслуговування фахівці Пологівського управління надають повний спектр адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг.

 

Для платників розміщена тематична друкована продукція, оформлені інформаційні стенди, що містять зразки заповнення декларацій, звітів та заяв.

 

Центр обслуговування платників Пологівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області знаходиться за адресою: Запорізька обл., м. Пологи, вул. І.Чеберка, 9.

 

Терміни сплати земельного податку

 

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області інформує, нарахування сум земельного податку фізичним особам проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення земельного податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

 

Норми встановлені п. 286.5 ст. 286 ПКУ.

 

Земельний податок фізичні особи сплачують протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Це передбачено п. 287.5 ст. 287 ПКУ.

 

Акцентуємо, останній день сплати земельного податку фізичними особами – 29 серпня 2019 року.

 

Сплата податків і зборів: заповнюємо поле № 3 «Призначення платежу» правильно

 

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області нагадує, що порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану

 

вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (далі – Порядок) затверджено наказом Міністерства фінансів України 24.07.2015 № 666, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.08.2015 за № 974/27419 із змінами.

 

Так, при сплаті (стягненні) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійсненні бюджетного відшкодування податку на додану вартість, поверненні помилково або надміру зарахованих коштів, зокрема, поле № 3 «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

 

• друкується розділовий знак ";" ;
• друкується один з нижченаведених реквізитів:
1) код клієнта за ЄДРПОУ (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8);
2) реєстраційний номер облікової картки платника податків (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);
3) реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (завжди має 9 цифр);

 

При заповненні поля не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками.

 

Як фізичній особі-підприємцю виправити помилку у Книзі обліку доходів та витрат

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області інформує, що відповідно до п.177.10 ст.177 Податкового кодексу України, фізичні особи - підприємці зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.

 

Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування (далі – Порядок) затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 № 481.

 

Слід зазначити, що згідно з п.2 Порядку, Книга обліку доходів і витрат ведеться за вибором платника податку у паперовому або електронному вигляді.

 

Внесення виправлень до Книги обліку доходів і витрат фізичною особою – підприємцем на загальній системі оподаткування, яка веде облік доходів у паперовому вигляді, здійснюється шляхом закреслення помилкового запису та внесення нового, який засвідчується підписом.

 

У випадку якщо фізична-особа підприємець веде Книгу обліку доходів і зборів в електронному вигляді, допускається виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, у якому відображається від’ємне або позитивне значення.

 

Звертаємо увагу, що відповідно до п.8 Порядку, Книга обліку доходів і витрат зберігається у фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування протягом трьох років після закінчення звітного періоду, у якому здійснено останній запис.

 

Для отримання податкової знижки річна податкова декларація про майновий стан і доходи подається до кінця року

 

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області інформує, що до переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки, включається, зокрема, сума коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

 

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

 

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

 

Тобто, фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, повинна мати відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення) тощо.

 

Для забезпечення правильності розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, доцільно надавати до фіскального органу копії зазначених документів.

 

Зазначена норма передбачена п.п. 166.1.2, п.п. 166.2.1, п. 166.3 ст. 166; п.п. «в» п. 176.1 «в» ст. 176 Податкового кодексу України.

 

ПДФО з процентів за банківським депозитним рахунком фізичної особи: хто сплачує?

 

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області інформує, що до пасивних доходів, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО), належать проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок.
Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування.

 

Доходи, у вигляді процентів на суми банківських депозитних рахунків, остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування.

 

Ставка податку на доходи у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок встановлена у розмірі 18% до бази оподаткування.

 

Такі доходи є об'єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.

 

У строки, визначені для місячного податкового періоду, податковим агентом до бюджету сплачується (перераховується) загальна сума ПДФО, нарахованого за ставкою 18% із загальної суми процентів, нарахованих за податковий (звітний) місяць на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків.

 

Отже, банківська установа, яка є податковим агентом, перераховує ПДФО із сум процентів, нарахованих за звітний місяць на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків фізосіб. Таке перерахування здійснюється у термін не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.

 

Коли декларацію з екологічного податку можна не подавати?

 

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області повідомляє, що платник екологічного податку, який з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку – у такому разі платник може не подавати податкові декларації екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації відповідно до ст.250 ПКУ (п.250.9 ст.250 ПКУ).
У разі передачі в оренду або відчуження нерухомого майна разом із стаціонарним джерелом забруднення в середині звітного періоду поточного року, платник складає та подає Повідомлення про об’єкти оподаткування або через які провадиться діяльність за формою20-ОПП та відповідно до п. 250.9 ст. 250 ПКУ повідомляє контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та складає заяву про виникнення (відчуження) у нього об’єкта оподаткування екологічним податком.

 

При цьому декларування податкових зобов’язань з екологічного податку здійснюється платниками за фактичний період перебування у користуванні об’єктів оподаткування, визначений у повідомленні 20-ОПП, у відповідному звітному (податковому) періоді.

 

Коли голова фермерського господарства є платником ЄСВ?

 

Пологівське управління повідомляє, що фермерське господарство підлягає державній реєстрації як юридична особа або фізична особа - підприємець. Голова фермерського господарства, зобов’язаний сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) за себе щокварталу до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ у випадках якщо він:

 

- зареєстрований як фізична особа - підприємець;
- є членом фермерського господарства, зареєстрованого як юридична особа (про що зазначено в установчому документі – Статуті) та не належить до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

 

При цьому він зобов’язаний стати на облік у контролюючих органах як платник ЄСВ відповідно до п.5 прим.1 ч.І ст.4 Закону України від 8 липня
2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464).

 

Водночас, якщо голова фермерського господарства є засновником або іншою визначеною в Статуті особою, при цьому згідно з Статутом не є членом такого господарства, то він не є платником ЄСВ у розумінні п.51 ч.І ст.4 Закону №2464.

 

Сума штрафних санкцій не сплачена в строк вважається податковим боргом

 

У Пологівському управлінні ГУ ДФС у Запорізькій області нагадали. Суми узгоджених штрафних санкцій за порушення порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій, норм обігу готівки, нараховані контролюючим органом та не сплачені платником в установлений Податковим кодексом (далі – ПКУ) строк, є податковим боргом.

 

Відповідно до п.п. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 ПКУ контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

 

Контроль за додержанням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» здійснюють органи доходів і зборів шляхом проведення фактичних та документальних перевірок відповідно до ПКУ.

 

Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з ПКУ та іншими законами у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (ст. 111 ПКУ).

 

Нагадаємо: податковий борг – сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ (п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

 

Грошове зобов’язання платника податків – сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов’язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (п.п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

 

Контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов’язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган (п.п. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 ПКУ) та надіслати (вручити) платнику податків попередньо узгоджене, відповідне повідомлення-рішення (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) (п. 58.1 ст. 58 ПКУ).

 

Порядок вручення контролюючими органами податкових повідомлень-рішень затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 № 1204.

 

При зміні податкової адреси ФОП – реєстрація нової книги обліку доходів обов’язкова!

 

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області повідомляє, що облік доходів платники єдиного податку ведуть у книзі обліку доходів. Порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, та Порядок ведення книги обліку доходів і витрат платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість,затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579 (далі – Порядки).

 

Книга обліку доходів (доходів і витрат) ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді. У разі обрання платником податку ведення книги в паперовому вигляді книга прошнурована та пронумерована безоплатно реєструється в контролюючому органі.

 

Книга засвідчується підписом керівника або заступника керівника контролюючого органу та скріплюється печаткою.

 

У разі обрання платником податку ведення книги в електронній формі контролюючий орган за основним місцем обліку реєструє заяву про обрання способу ведення книги в електронній формі в реєстрі поданих заяв та протягом 3 робочих днів формує і надсилає платнику податку повідомлення про реєстрацію книги із зазначенням реєстраційного номера книги та дати її реєстрації.

 

Дані книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.
У разі зміни податкової адреси (місця проживання), пов’язаної зі зміною адміністративного району, фізичній особі – підприємцю – платнику єдиного податку необхідно зареєструвати нову книгу у контролюючому органі за новим місцем обліку. У разі зміни податкової адреси (місця проживання) в межах одного адміністративного району фізична особа – підприємець – платник єдиного податку продовжує здійснювати записи наростаючим підсумком у зареєстрованій книзі.

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)